پنج شنبه , 1 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / انتقال دانشجویان جدید پزشکی از مالزی به ایران غیر ممکن شد

انتقال دانشجویان جدید پزشکی از مالزی به ایران غیر ممکن شد

بیا تو مالزی -

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از عدم امکان انتقال دانشجویان جدید الورود رشته های پزشکی مالزی به داخل کشور خبر داده است…

وی علاوه بر مالزی نام کشورهای ارمنستان، اکراین، ترکیه، فیلیپین، روسیه، روسیه سفید، مجارستان و رومانی را نیز در لیست خود آورده است.

حسن زاده که در گفت و گو با خبرگزاری مهر سخن می گفت، خاطر نشان کرده است: وزارت بهداشت از ابتدای سال 2008 هیچ الزامی به انتقال دانشجویان ایرانی که برای ادامه تحصیل به دانشگاههای خارج از کشور بروند، ندارد.

وی افزود: اگر فردی از ابتدای سال 2008 برای ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاههای کشورهای ارمنستان، اکراین، ترکیه، مالزی، فیلیپین، روسیه، روسیه سفید، مجارستان و رومانی اقدام کنند، وزارت بهداشت هیچگونه الزامی برای انتقال آنها ندارد.

حسن زاده یادآور شد: این افراد در صورتی که به این دانشگاهها بروند، نمی توانند به دانشگاههای داخل کشور انتقال پیدا کنند و تنها امکان انتقال آنها به واحدهای بین المللی دانشگاههای علوم پزشکی وجود دارد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تأکید کرد: در صورتی که این دانشجویان در سالهای دوم به بعد رشته های علوم پزشکی این دانشگاهها به تحصیل بپردازند تنها پس از ارزشیابی تحصیلی قادر به ادامه تحصیل در دانشگاههای تیپ دو و سه در داخل کشور هستند.

وی اظهار داشت: با توجه به ایجاد واحدهای بین المللی دانشگاههای علوم پزشکی، امکان ادامه تحصیل گروه های ذکر شده در این واحدها نیز وجود دارد.

حسن زاده خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان خارج از کشور نیز تنها پس از ارزشیابی مدارک می توانند در داخل کشور مشغول به فعالیت شوند.

منبع :  ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب