پنج شنبه , 9 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / اندونزی: مالزی چشم خود را بر روی قاچاق مواد مخدر به اندونزی می بندد

اندونزی: مالزی چشم خود را بر روی قاچاق مواد مخدر به اندونزی می بندد

بیا تو مالزی - ‘بودی واسیسو’ رئیس سازمان ملی مبارزه با مواد مخدر اندونزی روز پنجشنبه تصریح کرد که هر ماه حدود 100 کیلوگرم ماده مخدر و روان گردان متامفتامین (شیشه)، که در زبان محلی به آن شابو، گفته می شود از مالزی به اندونزی قاچاق می شود.
به نوشته تارنمای روزنامه ‘جاکارتا گلوب’، وی ادعا کرد: دو باند قاچاق مواد مخدر مالزی در این فعالیت ها نقش دارند. می توانم بگویم مالزی ارسال مواد مخدر به کشور ما را برای قاچاقچیان مواد مخدر آسان می کند.
سازمان ملی مبارزه با قاچاق مواد مخدر اندونزی اوایل ماه جاری میلادی 17 کیلو و 540 گرم ماده روان گردان متامفتامین را در ‘پونتیاناک’ در ‘کالیمانتان’ غربی توقیف کرد که در جریان توقیف این مواد دو نفر به دلیل مقاومت در مقابل پلیس جان خود را از دست دادند.
مقامات رسمی گمرک اندونزی اعلام کردند که این قاچاقچیان که در حمله اوایل ماه جاری جان خود را از دست دادند، مرتبط با باندهای دیگری بودند که در ماه ژوئیه در استان جاوای غربی به آنها حمله و یک تن ماده روان گردان متامفتامین کشف و ضبط شد.
این سازمان اندونزیایی هفته گذشته نیز 40 کیلوگرم ماده روان گردان متامفتامین را در یک کشتی در آبهای ‘آچه’ کشف و ضبط کرد، که یکی از متهمان قاچاق مواد مخدر از اعضای ارتش اندونزی بود.
‘بودی’ گفت با توجه به حوادث اخیر می توان گفت که یک شبکه مالزیایی قاچاق مواد مخدر وجود دارد که به طور مکرر مواد مخدر را به اندونزی قاچاق می کند.
به گفته رئیس سازمان ملی مبارزه با مواد مخدر اندونزی، مالزیایی هایی که در ارتباط با کشف اخیر مواد مخدر دستگیر شده اند درخواست اعطای رشوه 750 هزار دلاری به مقامات این سازمان داده اند.
‘بودی’ با بیان اینکه سال گذشته این سازمان سه و نیم تن ماده روان گردان متامفتامین کشف و ضبط کرده است، گفت در زمانی که ریاست بخش تحقیقات جنایی پلیس ملی این کشور را بر عهده داشته بازجویی ها از قاچاقچیان مالزیایی را آغاز کرده بود.
به گفته رئیس سازمان ملی مبارزه با قاچاق مواد مخدر اندونزی، قاچاقچیان مالزیایی مقادیر زیادی از این مواد را به طور یکجا وارد نمی کنند بلکه سیاست آنها ورود جزئی از طریق ورودی های مختلف است.
مالزی طی سال های اخیر اتباع خارجی را متهمان اصلی قاچاق مواد مخدر در این کشور معرفی می کرد، اما اکنون اتباع این کشور در اندونزی و تایلند متهم به قاچاق مواد مخدر می شوند.
تارنمای روزنامه ‘بانکوک پست’ نیز روز گذشته اعلام کرد پلیس این کشور دو تبعه مالزی را در این کشور با 200 کیلو کرم ماده مخدر و روان گردان متامفتامین (شیشه) دستگیر کرده است./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب