سه شنبه , 4 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / اندونزی یک قایق مرتبط با فساد مالی در مالزی را متوقف کرد

اندونزی یک قایق مرتبط با فساد مالی در مالزی را متوقف کرد

بیا تو مالزی - وزارت دادگستری آمریکا به عنوان بخشی از تحقیقات فساد مالی چند میلیارد دلاری مرتبط با شرکت توسعه مالزی واحد در جستجوی متوقف کردن این قایق که مالکیت آن در اخیتار فردی بنام ‘جهو لو’ قرار دارد، بوده است.

آنگونه که در این گزارش آمده است، ‘آگونگ ستیا’ مدیر کمیته تحیقات ویژه جنایی اندونزی بیان کرد: ما از روز گذشته در حال بازرسی و بازجویی از خدمه این قایق تشریفاتی بوده ایم، اما اکنون با توجه به دریافت تاییدیه از سوی دادگاه مبنی بر کسب اجازه توقف آن می توانیم آن را متوقف کنیم.

بنا به گفته ‘ستیا’ این قایق که 34 خدمه داشته ‘اکوآنیمیتی’ نام دارد.

مقامات رسمی اندونزی در مورد اینکه آیا آمریکا نقشی در ارتباط با متوقف کردن این قایق توسط اندونزی داشته یا خیر اظهار نظری نکرده اند.

بر اساس این گزارش، مقامات اندونزی اعلام کردند باید منتظر اتفاقات باشیم که آیا می توانیم تحقیقات مشترکی را در حال حاضر و یا آینده در ارتباط با این موضوع انجام دهیم.
شرکت توسعه مالزی واحد که متهم به فساد مالی است، از سوی وزارت دادگستری آمریکا متهم به سوء استفاده مالی شده و در دو سال گذشته با این اتهام دست و پنجه نرم کرده است.

این شرکت مالزیایی در مرکز تحقیقات فساد مالی قرار گرفته که دستکم از دو سال پیش در 6 کشور مختلف از جمله آمریکا، سوئیس و سنگاپور در حال انجام است.

طبق این گزارش ، ‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی که از سال 2009 قدرت را در این کشور در اختیار گرفته و در یک دوره انتخابات سال 2013 نیز توانست برای یکبار دیگر کرسی نخست وزیری این کشور را از آن خود کند، اکنون در آستانه برگزاری چهاردهمین انتخابات سراسری مالزی قرار دارد.

در ماه اوت سال 2017، وزارت دادگستری آمریکا با پرونده ای در تلاش برای توقف اموالی به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون دلار بود که گفته می شود این اموال توسط منابع مالی شرکت توسعه مالزی واحد خریداری شده است.

از جمله این اموال می توان به یک قایق مجلل 250 میلیون دلاری اشاره کرد که توسط ‘جهو لو’ ثروتمند مالزیایی خریداری شده که این فرد از جمله چهره های مطرح شده در پرونده وزارت دادگستری آمریکا است./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب