خانه / اخبار ایران / انفجار باتری‌های غیراستاندارد تلفن همراه غیرممكن نیست

انفجار باتری‌های غیراستاندارد تلفن همراه غیرممكن نیست

بیا تو مالزی -

انفجار باتری‌های غیراستاندارد در گوشی‌های تلفن همراه غیرممكن نیست اما وقوع این حادثه در مورد برندهای معروف بعید به نظر می‌رسد…

رییس انجمن صنفی فروشندگان سیم كارت، گوشی و لوازم جانبی با بیان این مطلب گفت: شركت‌های تولیدكننده گوشی تلفن همراه دارای برند معروف تمامی استانداردهای به روز را رعایت می‌كنند و این مشكلات معمولا به دلیل استفاده از قطعات غیراستاندارد توسط مردم در گوشی‌هایشان رخ می‌دهد.

"افشار فروتن لاریجانی" روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌تی ایرنا افزود: اخباری كه گاهی از نقاط مختلف دنیا در مورد انفجارگوشی تلفن همراه شنیده می‌شود، به دلیل این نیست كه گوشی‌های تلفن همراه خطرآفرین هستند.

پلیس كره جنوبی روز پنجشنبه از كشته شدن یك مرد در محل كار خود در اثر منفجر شدن گوشی تلفن همراه خبر داد.

تحقیقات در زمینه این حادثه ادامه دارد و هنوز معلوم نیست این امر ناشی از انفجار خود به خودی باتری گوشی همراه بوده است و یا بر اثر حادثه رانندگی و وارد شدن ضربه بسیار شدید به گوشی این اتفاق افتاده است.

"فروتن لاریجانی" این اتفاقات كه گاهی در برخی نقاط دنیا رخ می‌دهد به دلیل این است كه تعدادی از افراد سوء‌استفاده‌كننده، قطعات غیراستاندارد را به مردم می‌فروشند.

این كارشناس ادامه داد: به عنوان مثال كاربران، گوشی خود را به صورت استاندارد خریداری می‌كنند، اما با خراب شدن برخی قطعات و خریداری قطعه های غیراستاندارد ممكن است مشكلاتی برایشان به وجود آید.

لاریجانی بیان داشت: در كشور ما به دلیل ورود بسیار گوشی‌های غیرقانونی مردم باید دقت لازم را در خرید گوشی داشته باشند تا از وقوع چنین اتفاقاتی در كشورمان جلوگیری شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب