دوشنبه , 3 آذر 1399
خانه / اخبار جهان / انفجار در بانکوک

انفجار در بانکوک

بیا تو مالزی -

یک مرد ایرانی پاهای خود را از دست داد…

وقوع سه انفجار امروز بعد از ظهر در پایتخت کشور تایلند موجب مجروح شدن پنج نفراز جمله یک مرد ایرانی شد.

به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از وبگاه روزنامه “بانکوک پست”، یک مرد ایرانی که پلیس ادعا می کند بمب همراه خود داشته است در این انفجار هر دو پای خود را از دست داد.

در همین حال، پلیس تایلند اعلام کرد که یک ایرانی دیگر را در فرودگاه “سووارنابومی” دستگیر کرد. به گفته پلیس شهر بانکوک فرد دستگیر شده در فرودگاه قصد داشت تا با پرواز یک شرکت هواپیمایی به مالزی سفر کند.

انفجار در بانکوک

 

بر اساس این گزارش ، این اتفاق پس از آن رخ داد که پلیس در خانه ای که توسط 3 ایرانی اجاره شده بود موفق به کشف مواد منفجره شد.

سخنگوی دولت تایلند در ارتباط با این خبر گفت : بنا بر گزارش پلیس از این خانه برای ساخت بمب استفاده  شده است و در بازرسی های انجام شده مواد منفجره قوی C4 و دستگاه های کنترل از راه دور انفجار کشف شده است.

وی هم چنین خبر از انفجار یک بمب در این خانه و فرار دو نفر از سه مستأجر ساکن آن داد.

فرد سوم که پلیس وی را “سعید م” معرفی کرده است سعی در کرایه تاکسی داشت که پس از خودداری راننده بمبی را به داخل تاکسی انداخت و فرار کرد که راننده تاکسی در این سانحه مجروح شد.

این فرد پس از شناسایی توسط پلیس تلاش کرد بمبی را به سمت آنان پرتاب کند اما بمب با برخورد به یک درخت به سمت او بازگشت و انفجار آن منجر به قطع پاهای وی شد. وی اکنون در بیمارستان بستری است.

 

انفجار در بانکوک

 

به گفته سخنگوی دولت تایلند، تیم تحقیق اکنون در حال بررسی این مسئله هستند که آیا برنامه این سه نفر طراحی انفجار بوده است یا عملیات انتحاری؟ در همین حال وی افزود که وزارت خارجه تایلند در حال تماس با دولت ایران است تا بررسی کند که آیا این سه نفر جزو تروریست های تحت تعقیب بوده اند یا خیر؟

در پی این حادثه، پلیس ورود به منطقه وقوع حادثه را ممنوع کرده است تا متخصصان خنثی سازی بمب ، خطر را برطرف کنند.

گفته می شود که یک ساک مشکی رنگ همراه سعید بوده ولی در ان مواد منفجره دیگری یافت نشده است.

یکی دیگراز بمب های منفجر شده یک باجه تلفن مستقر در مجاورت یک مدرسه را از بین برد ولی به گفته یکی از مسئولان مدرسه کسی در این حادثه آسیب ندید و به دانش آموزان توصیه شده بود که کلاس های خود را ترک نکنند.

پلیس تایلند جزئیات بیشتری از این حادثه ارایه نکرده است ، اما رسانه های غربی از هم اکنون طبق روال گذشته و عادت استکباری خود تبلیغات گسترده ای را در این زمینه علیه ایران آغاز کرده اند .

 

منبع:خبرگزاری مهر

 

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب