خانه / اخبار مالزی / اهتمام دولت برای تقویت مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی

اهتمام دولت برای تقویت مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی

بیا تو مالزی -

با توجه به حضور نزدیک به 700 دانش آموز ایرانی در مالزی، وجود مدرسه دولتی با کادر آموزشی مجرب و کیفیت آموزشی بالا یکی از ضروریات محسوب می شود که دولت نیز اهتمام ویژه ای به این موضوع داشته و مساعدت های لازم برای آن را مبذول داشته است…

به گزارش ایرنا از مالزی، مجموعه سفارت جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش و امکانات خود را به کار گرفته تا در زمانی مناسب محلی جدید و مطابق با استانداردهای آموزشی را برای مدرسه ایرانیان خریداری یا اجاره کند و در این راه از حمایت های وزارت آموزش و پرورش نیز برخوردار است.
مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) مالزی یا همان مدرسه دولتی ایرانیان مقیم این کشور، در حال حاضر پذیرای نزدیک به 600 دانش آموز است و تعدادی از دانش آموزان نیز در مدرسه غیرانتفاعی معرفت مشغول به تحصیل هستند.
با توجه به قرار گرفتن مکان فعلی مجتمع امام خمینی (ره) در منطقه ای مسکونی و در ساختمانی که کاربری آن آموزشی نیست، مشکلاتی را ایجاد کرده که تاکید محمد مهدی زاهدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی و مسوولان وزارت آموزش و پرورش و مجموعه دولت تهیه مکانی مناسب و هم شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران است.
پیشنهاد مبلغ یک میلیارد تومان برای خریداری مدرسه جدید در مالزی، از سوی دولت در بودجه سال 1389 کل کشور و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی نیز خود گواهی بر این است که اراده و تصمیم دولت تقویت مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی است.
حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش نیز که برای امضای یادداشت تفاهم همکاری های آموزشی با دولت مالزی به این کشور سفر کرده است با اشاره به مخالفت خود با تضعیف جایگاه مدارس دولتی در خارج از کشور، گفت: تمام تلاش خود را برای تقویت هر چه بیشتر مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی بکار می گیریم.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه بر گسترش فعالیت مدارس دولتی برای دانش آموزان در خارج از کشور و ارتقاء سطحی کیفی آن تاکید کرد که تاکیدات وزیر آموزش و پرورش نیز دلیل بر تصمیم قطعی این وزارتخانه برای تقویت مدارس دولتی در خارج از کشور محسوب می شود.
حاجی بابایی در ادامه افزود: برنامه و هدف وزارت آموزش و پرورش تقویت مدرسه دولتی در مالزی و حل مسایل و مشکلات آن و ارتقاء سطح کیفیت آموزشی در آن است.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در جریان سفر به مالزی به دنبال انجام هماهنگی های لازم برای خریداری مکان مناسبی برای مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی بودیم و از نقاطی نیز برای این منظور دیدن کردیم.
در جریان سفر وزیر آموزش و پرورش به مالزی از محل هایی که از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران و مدیریت مجتمع امام خمینی (ره) برای مدرسه جدید در نظر گرفته شده، بازدید به عمل آمد و تلاش ها متمرکز بر این موضوع است که پیش از آغاز سال جدید تحصیلی موضوع خریداری و یا اجاره محلی مناسب برای مدرسه ایرانیان به نتیجه قطعی برسد.
پیش از این نیز مسوولان آموزش و پرورش پیگیر این موضوع بوده اند، احمد حیدری معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش که سال گذشته سفری به مالزی داشت، ضمن بازدید از مجتمع امام خمینی (ره) تاکید کرد که در چند سال اخیر جمعیت ایرانیان در مالزی افزایش یافته و به تبع آن جمعیت دانش آموزی در این کشور نیز رو به افزایش است و درباره مسایل آموزشی آنان باید توجه لازم صورت گیرد.
علاوه بر تهیه امکانات مناسب و خریداری محلی جدید برای مدرسه ایرانیان در مالزی، نکته مهم دیگری که باید بیش از پیش به آن توجه داشت، ارتقاء سطح کیفیت آموزش در آن است، به گونه ای که نتیجه حضور دانش آموزان در این مدرسه شکوفایی بیش از پیش استعدادهای آنان باشد.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب