یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / دانش و فناوری / اپل و سامسونگ پای میز مذاکره

اپل و سامسونگ پای میز مذاکره

بیا تو مالزی -

اپل و سامسونگ برای حل و فصل اختلافات‌شان پای میز مذاکره می‌نشینند …
ملاقات مدیران اجرایی دو غول تکنولوژی برای حل و فصل اختلافاتی که تاکنون 50 پرونده را در 10 کشور جهان به جریان انداخته است، 21 و 22 ماه می انجام می‌شود. 
طبق پستی که فلوریان مولر در ویلاگ تخصصی Foss Patents زده بود، مذاکرات تیم کوک و چوی هی سونگ در دادگاه سانفرانسیسکو و تحت نظارت قاضی جوزف اسپرو انجام می‌شود.
آن طور که مولر نوشته قاضی اسپرو به این دلیل برای هدایت این مذاکره انتخاب شده است که هیچ نفع شخصی در این مناقشات ندارد و تاکنون درگیر دعواهای قانونی این دو کمپانی نبوده است.
اسپرو از دو طرف خواسته است که تا 9 می بیانیه‌ای را به او تحویل دهند که شامل ارزیابی منصفانه‌ای از ادعاها و دفاعیه‌های‌شان است. مولر در پستش نوشت: من تصور می کنم که این امید واهی است زیرا هیچ گاه دو طرف دعوا حاضر نشده اند بگویند ادعاهای‌شان به لحاظ قانونی ضعیف است.
روسای دو کمپانی و وکلای‌شان در تلاشند تا راه حلی برای مناقشات حق تبت اختراع بیابند مناقشانی که در آپریل 2011 و از جایی شروع شد که اپل سامسونگ را به کپی برداری کورکورانه از آی پد و آی فون در طراحی تبلت ها و موبایل های سری گلکسی اش، متهم کرد.
متعاقبا ساموسونگ هم بی کار ننشست و با این ادعا که کمپانی کوپرتینوی آی فون 10 مورد از حق ثبت اختراع های او را نفض کرده است به صورت قانونی به دعوای اپل عکس العمل نشان داد.
از آن به بعد پرونده های حقوقی بین این دو شرکت در سرتاسر جهان به جریان افتاد – نزدیک به 50 پرونده در 10 کشور جهان تا به امروز!
در عین حال هیچ یک از این دو کمپانی نمی‌خواهند ماجرا بیش از این ادامه یابد. اخیرا به نظر می رسد که رئیس اپل، تیم کوک هم مشتاق است تا دعواها هر چه سریعتر خاتمه پیدا کند زیرا در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران هنگامی که در حال رفتن به یکی از دادگاه‌های مربوط به کمپانی‌اش بود گفت که از این نوع دادخواهی‌ها متنفر است و مذاکره و سازش را به جنگ و دعوا ترجیح می‌دهد.
این طور که به نظر می‌رسد رویکرد رئیس کنونی اپل در تضاد کامل با نظر استیو جابز است که به نویسنده زندگی نامه خود گفته بود با حرارت تمام تا جایی که رقیبش پی به اشتباه خود ببرد این دعوا را دنبال خواهد کرد.
هم اکنون باور این که روسای این دو کمپانی بر سر میز سازش بنشینند و این دعواها را خاتمه دهند کمی مشکل به نظر می‌رسد اما می‌تواند برای خاتمه این بحث‌ها که ضرر‌های آن هیچ یک از دو کمپانی را بی‌نصیب نخواهد گذاشت، شروع خوبی باشد.
منبع:خبرآنلاین
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب