سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / ایجاد منطقه گردشگری ویژه زنان در سواحل مالزی

ایجاد منطقه گردشگری ویژه زنان در سواحل مالزی

بیا تو مالزی -

دولت مالزی به‌منظور جذب گردشگران خاورمیانه به ایجاد منطقه اختصاصی برای گردش و تفریح زنان در گردشگاه‌های طبیعی این کشور دست زد…

خبرگزاری میراث فرهنگی_ گردشگری_ میترا اسدنیا_ به‌گزارش خبرگزاری دیلی استار، مقامات گردشگری مالزی برای جلب گردشگران بیشتر از خاورمیانه، بخش ویژه‌ای برای پیک‌نیک و شنای زنان در مناطق اطراف یکی از آبشارهای این کشور ایجاد کرده اند.
احمد ترنگانو، نخست وزیر این کشور، گفت که این اقدام در درجه اول به منظور ارتقای اقدامات جاری به‌منظور پاسخگویی به درخواست توریستهای خاورمیانه صورت گرفته که به دلایل دینی و طبق موازین اسلامی ملزم به رعایت حجاب دربرابر مردان هستند.
به‌گفته وی؛ طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تنها زنان مجاز به ورود به این منطقه هستند و هیچ مردی مجاز به استفاده از امکانات این منطقه نخواهد بود.
این درحالی است که منطقه ساحل شرقی مالزیا که همجوار با نواحی ساحلی در جنوب کشور چین است، به دلیل برخورداری از شن‌های سفید و آبشارهای متعدد و گونه‌های جانوری از مشهورترین و پرجمعیت‌ترین نواحی ساحلی و مقاصد گردشگری جهان است.
این منطقه در سالهای اخیر با رشد بسیار سریع توریست بی‌شماری را عمدتا از کشورهای خاورمیانه به خود جلب کرده است و مقامات گردشگری مالزی انتظار دارند بیش از 400 هزار توریست مسلمان دیگر را از کشورهای منطقه خاورمیانه به این منطقه جلب کنند.
اما مسلمانان مالزی که اکثریت جمعیت چند قومی این کشور را تشکیل می‌دهند اغلب با لباس و حجاب کامل در نواحی ساحلی شنا می‌کرده‌اند.
 قرار است مدیریت این منطقه نیز به طور کامل به تیمی متشکل از زنان واگذار شود که درعین حال شامل نیروی حفاظت و امنیت منطقه نیز هست.
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. عکس های که خاستم نیامد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب