خانه / اخبار مالزی / ایرانیان مقیم مالزی در شام غریبان سوگواری كردند

ایرانیان مقیم مالزی در شام غریبان سوگواری كردند

بیا تو مالزی -

ایرانیان مقیم كشور مالزی و رهپویان حضرت ابا عبدالله‌الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان با برپایی آیین شام غریبان شهدای دشت نینوا به سوگ نشستند…

به گزارش ایرنا، صدها نفر از ارادتمندان سرور و سالار شهیدان و اهل بیت عصمت و طهارت ایشان باحضور در تالار اجتماعات مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) شهر كوالالامپور، پایتخت مالزی بر مصایب وارده به بازماندگان آن واقعه تاریخی اشك ماتم ریختند.

خطیب این آیین نیز باایراد سخنانی دربیان درسهای آموزنده ازواقعه كربلا، از صبر و صلابت و استقامت اهل بیت سرور و سالار شهیدان و دیگر شهدای نینوا در طول دوران اسارت به عنوان برگ زرینی در تاریخ یاد كرد.

در آیین شام غریبان ایرانیان مقیم مالزی همچنین مداحان اهل بیت به روضه خوانی و مرثیه‌سرایی پرداخته و سوز دل شیفتگان و ارادتمندان حماسه‌ساز كربلا را دوچندان كردند.

همچون دیگر آیینهای عزاداری ایام محرم سال جاری، حضور شماری‌از شهروندان مالزیایی و نیز دیگر اتباع خارجی در این مراسم، جلوه خاصی به فضای معنوی محل برگزاری این آیین بخشیده بود.

گزارش خبرنگارایرنا از برپایی آیینهای مشابهی درشهركهای دانشگاهی اطراف كوالالامپور و همچنین شهر پیننگ مالزی ازسوی دانشجویان ایرانی و خانواده‌های آنان حكایت دارد.

همچنین بنابه گزارشهای رسیده، مراسم شام غریبان در دیگر كشورهای منطقه جنوب شرق آسیا ازجمله اندونزی، تایلند، فیلیپین، نیوزیلند و ویتنام ازسوی ایرانیان مقیم و در اقامتگاه سفرای ایران در این كشورها برگزار شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب