دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / ایرانیان و مواد مخدر در مالزی

ایرانیان و مواد مخدر در مالزی

بیا تو مالزی - تجارت مواد مخدر در دنیا همانند تجارت اسلحه- نفت از پر سود ترین تجارتهای روی کره زمین است.

چند هفته پیش کانال نشنال جوگرافی گزارشی را در رابطه با معتادان دنیا نشان می داد که در آن آمار ۱۵ میلیون معتاد در روی کره زمین را به استناد گزارش سازمان ملل اعلام کرده بود که در این صورت ایران می بایست ۳۰- ۴۰ درصد معتادان دنیا را داشته باشد( ایران ۵ میلیون معتاد ندارد؟)

مالزی هم از این داستان مبرا نیست ولی انصافا درصد معتادان علیرغم زیا د بودنش در مقیاس جهانی آنقدر مشهود نیست- شاید در آخر شب سری به جالان چو کیت یا پشت خیابان جالان تون رزاق نزدیک تایمز اسکویر بزنید گاها تک و توکی معتاد ببینید ولی در ایران نیازی نیست به مولوی و سید اسماییل و میدان انقلاب بروید همین میدان صادقیه یا چهار دیواری فرحزاد را ساعت ۸ شب سر بزنید ۱۰۰ تا ۱۰۰ معتاد تلو تلو خور می بینید.

ولی به هر حال مواد مخدر یک موضوع جدی در مالزی است  آمار نشان گر این است که در مالزی بین ۳۰۰ هزار نفر تا یک میلیون نفر معتاد وجود دارد. منبع مواد مخدر متداول در مالزی عبارت است از ماری جوانا- هرویین – مورفین- ال اس دی – کوکایین-  و مواد توهم زا مثل اکستازی-سیابو  و اعتیاد به الکل گزارش الجزیره.

متاسفانه ایرانیان رد پای بدی در این مساله در مالزی گذاشته اند سوای باند بزرگ ایرانیان که در هفته گذشته در حال حمل کریستال در اندونزی کشف شد و یکی از بزرگترین صرافی های ایرانی مالزی که ظاهرا شغل اصلیش تولید کراک بوده است اماری را اداره پلیس مالزی برای کشفیات مواد تنها دیروز ارایه کرده که در در آن ۳۲ خارجی دستگیر شده اند که بعد از هندیها (۲۲ نفر) ایرانیها   شش مورد حامل مواد در فرودگاه کوالا لامپور بوده اند. اینجا

 

منبع : وبلاگ مهندس جوان

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

یک دیدگاه

  1. خوب است ازمطالب میشه استفاده برد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب