خانه / اخبار ایران / ایران به روایت گردشگران نیوزلندی

ایران به روایت گردشگران نیوزلندی

بیا تو مالزی -

گروهی از گردشگران نیوزلندی پس از سفر به مناطق مختلف جهان، دیده‌های خود از سفر به ایران و دو كشور دیگر منتشر كردند…به گزارش ایسنا به نقل از منابع خبری اینترنتی، مدتی پیش، یك گروه از گردشگران كشور نیوزلند كه در سال‌های پیش، تجربه‌ی سفر به كشورهای مختلف جهان را داشتند و روزهای متمادی را در صحراهای سوزان، مناطق سردسیر یا جنگل‌های اوگاندا با گوریل‌ها گذرانده بودند، در ادامه‌ی سفرهای خود به ایران، سوریه و لیبی سفر كردند و به تجربه‌های ارزشمندی دست یافتند.

یكی از اعضای این گروه گردشگری در مقاله‌ای كه در یكی از وب‌سایت‌های ویژه‌ی اخبار تحلیلی گردشگری منتشر كرده است، كشورهای ایران، سوریه و لیبی را این‌گونه توصیف می‌كند: «ایران با تاریخی غنی و چند هزار ساله كه قدمت آن به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح (ع) می‌رسد، كشوری با صحراهای سوزان، كوه‌های سربه فلك كشیده و جنگل‌های زیباست.

ایران پیشینه‌ی هنری ارزشمندی دارد و كشوری است كه از آن به‌عنوان محل ایجاد و گسترش هنرهای گوناگون مانند نقاشی، خطاطی، مجسمه‌سازی و موزاییك‌سازی نام برده می‌شود.

تمام شهرهای این كشور كه محل زندگی بخش اعظم جمعیت 70 میلیون نفری آن هستند، آثار تاریخی ارزشمندی دارند، ولی در این میان، شهر تاریخی اصفهان موقعیت ویژه‌ای دارد. این شهر كه از آن به‌عنوان محل نمایش هنر معماری اسلامی یاد می‌شود، در مركز ایران واقع شده و آثار تاریخی زیادی را از جمله مساجد، كاخ‌ها و پل‌های زیبا دارد.

كشور سوریه نیز آثار تاریخی فراوانی، بویژه آثاری مذهبی را با قدمت پنج‌هزار سال از تمدن‌های ایران باستان، رم باستان و اسلامی و آثاری را از بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها دارد.

این كشور، شهرهای تاریخی زیادی دارد كه از آن جمله به شهر تاریخی پالمیرا (palmyra) می‌توان اشاره كرد كه در فهرست میراث جهانی یونسكو ثبت شده است. در این كشور، قلعه‌های فراوانی از جنگ‌های صلیبی باقی مانده‌اند كه هریك از آن‌ها یك جاذبه‌ی گردشگری به‌شمار می‌روند.

كشور آفریقایی لیبی نیز به‌دلیل واقع شدن در سواحل مدیترانه، آثاری از یونانی‌ها، رومی‌ها و فینیقی‌ها دارد. از جمله جاذبه‌های گردشگری این كشور به سواحل پاك، صحرا‌های زیبا، جنگل‌های بكر، دریاچه‌های رنگین حجاری‌های پیش از تاریخ و شهر تاریخی بدویون می‌توان اشاره كرد.»

این گروه گردشگری در مدت 15 روز از هر سه كشور ایران، سوریه و لیبی دیدن كرده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب