یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / ایران مسافران اماراتی را تفتیش بدنی كرد!

ایران مسافران اماراتی را تفتیش بدنی كرد!

بیا تو مالزی -

رئیس پلیس مهاجرت و اتباع خارجه با اشاره به اقدامات پلیس فرودگاه دبی در انگشت‌نگاری و تفتیش بدنی مسافران ایرانی گفت: در یک مقطع زمانی،‌ از مسافران اماراتی انگشت‌نگاری کردیم…به گزارش فردا سرهنگ غلامرضا رضائیان گفت: با درخواست دستگاه دیپلماسی در مبادی ورودی كشور از اتباع اماراتی كه قصد ورود به كشور را داشتند، انگشت‌نگاری كردیم.

وی در ادامه افزود: بعد از این اقدام و رفتار متقابل مأموران پلیس مهاجرت كشورمان، گزارشی مبنی بر تفتیش و انگشت‌نگاری از مسافران ایرانی در دبی نداشته‌ایم.

سرهنگ رضائیان گفت: بر اساس مصوبه مجلس از اتباع آمریكایی در ورود به كشور انگشت‌نگاری می‌كنیم و از اتباع كشورهای انگلیس، فرانسه و ژاپن نیز بر اساس تصمیم دستگاه دیپلماسی انگشت‌نگاری خواهیم كرد.

فرمانده پلیس مهاجرت و اتباع خارجه پیش از این گفته بود، هرگونه پاسخ‌گویی به تفتیش بدنی مسافران ایرانی منوط به درخواست وزارت خارجه است.

پلیس فرودگاه دبی در چندین مورد اقدام به انگشت‌نگاری و تفتیش بدنی مسافران ایرانی كرده بود. در آخرین مورد، برخی مسافران مدعی شدند پلیس دبی پس از نگهداری 4 ساعته تمامی مسافران در فرودگاه (به صورت سرپا) و كنترل گذرنامه‌ها، تمامی مسافران را اعم از زن و مرد و كودك به سالن بازرسی ویژه هدایت و اقدام به بازرسی بدنی مسافران كرد‌ه‌اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب