چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / ایران و مالزی خودروی مشترک اسلامی تولید می کنند

ایران و مالزی خودروی مشترک اسلامی تولید می کنند

بیا تو مالزی -

مالزی اعلام کرد که با همکاری ایران قصد تولید نوعی خودروی مشترک تحت عنوان "خودروی اسلامی" را دارد.

به گزارش ایران مالزی، سید زینال عابدین بن سید‌محمد طاهر که در حال حاضر برای شرکت در همایش فرصتهای تجاری جدید ایران و مالزی در تهران حضور دارد گفت:صنعت اتومبیل هم‌اكنون در میان 3 كشور اسلامی ایران، مالزی و تركیه جا افتاده است.

این خبر که بازتاب گسترده ای از سوی خبرگزاری برنامای مالزی و خبرگزاریهای داخلی ایران داشته است، از قول مدیر عامل شرکت خودرو سازی پروتون آورده است: ما حمایت دولت مالزی را در این زمینه گرفته‌ایم و تولید خودرو كشورهای اسلامی می‌تواند موضوع صحبت دولت ایران و مقامات مالزی باشد.

زینال عابدین افزود: پروتون قادر است این خودرو را بسازد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره قیمت گران محصولات پروتون در ایران گفت: سعی داریم هزینه‌های خود را كاهش داده و رقابت پذیری مان با خودرو سازان ایرانی را افزایش دهیم.
وی از تصمیم پروتون برای تولید خودرو BLM در ایران خبر داد و افزود: این خودرو قیمت پائینی دارد و می‌تواند به سرعت در ایران جا بیفتد.

مدیرعامل شركت پروتون در خصوص همكاری‌های این شركت با ایران با توجه به فشارهای سیاسی و بین‌المللی خاطرنشان كرد: نشان داده‌ایم صرف نظر از تحریم‌ها نسبت به همكاری با ایران التزام عملی داریم.

وی گفت: تحت هر شرایطی روابط خود با ایران را ادامه خواهیم داد و گمان نمی‌كنم مشكلی وجود داشته باشد.
سید زینال عابدین در خصوص فروش 5 هزار تاكسی ایمپین پروتون به ایران نیز گفت: این خودروها بر اساس طراحی تاكسی تولید شده‌اند و همان محصولی هستند كه به كشور انگلستان نیز عرضه شده و حتی توسط پلیس این كشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تاكید كرد: این نشان می‌دهد ایمپیان انعطاف پذیری كافی برای استفاده به عنوان تاكسی را دارد.

زینال عابدین اضافه كرد: ایمپین در مالزی نیز به عنوان تاكسی مورد استفاده است. ما تجربه زیادی در ارتباط با تولید تاكسی داشته‌ایم و ماندگاری این خودرو را نیز برای تاكسی پیش‌بینی كرده‌ایم.

مدیرعامل پروتون در خصوص تولید خودروهای گاز سوز توسط این شركت نیز گفت: تحقیقات زیادی در زمینه تولید خودرو با سوخت CNG داشته‌ایم و سعی داریم تولیدات (صادراتی خود به ایران) را بر اساس سیاست‌های ایران دوگانه‌سوز كنیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب