سه شنبه , 7 بهمن 1399
خانه / دانش و فناوری / اینترنت كشور بار دیگر مختل شد

اینترنت كشور بار دیگر مختل شد

بیا تو مالزی -

اینترنت كشور از حدود ساعت 10:30 امروز به اختلال و قطعی دچار شد که …

اینترنت كشور از حدود ساعت 10:30 امروز به اختلال و قطعی دچار شد كه ظاهرا این اختلالات به دلیل بروز خرابی در یكی از مسیرهای فیبر نوری است؛ پی‌گیری‌های خبرنگار ایسنا از مسوولان مربوطه به این نتیجه رسید كه این مشكل به‌زودی و با جایگزینی ظرفیت جدید برطرف خواهد شد.

به گزارش ایسنا طی هفته‌های اخیر قطعی و وصلی‌های مكرر در ارتباطات اینترنتی صبر كاربران مخابرات و هم‌چنین شركت‌های خصوصی اینترنتی را لب‌ریز كرده و موجب شد برخی ارتباطات ضروری از دسترس خارج شوند.

پیش از این نیز قطعی‌ و كندی ارتباطات اینترنتی وجود داشت اما به گونه‌ای نبود كه بسته‌ای در طول چند دقیقه و به صورت پیاپی ارسال نشود، البته این موضوع بیش‌تر از دید كاربران ADSL مطرح شده و وضعیت كسانی كه DIAL UP استفاده می‌كنند، مشخص نیست.

با وجودی كه تقریبا هر هفته اخبار و مصاحبه‌هایی به نقل از مسوولان وزارت ارتباطات و شركت ارتباطات زیرساخت مبنی بر افزایش و توسعه مسیرهای شبكه فیبر نوری و افزایش سرعت، ظرفیت و كیفیت اینترنت مطرح و این وعده داده می‌شود كه دیگر با مشكلی با عنوان اختلالات اینترنتی روبرو نخواهیم بود و درصورت بروز مشكل قطعی، ارتباط به‌واسطه پشتیبانی مسیرهای فیبر نوری از چند مسیر و بلافاصله از مسیر جایگزین برقرار می‌شود، اما در عمل اختلالات و سرعت كم اینترنت، هم‌چنان معضلی حل‌ناشدنی و پایان‌ناپذیر برای كاربران محسوب می‌شود.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب