یکشنبه , 9 آذر 1399
خانه / دانش و فناوری / اینترنت پرسرعت برا ی مستاجران تهرانی

اینترنت پرسرعت برا ی مستاجران تهرانی

بیا تو مالزی -

مخابرات مشكل مستاجران تهرانی برای دریافت اینترنت پرسرعت را حل کرد…

مخابرات استان تهران در راستای مشتری‌مداری و حمایت از مشتركان تلفن ثابت خود، طرحی به نام پیش‌پرداخت را به اجرا گذاشته كه به نفع اجاره‌نشینان است.

اخیرا شاهد در دستور كار قرار گرفتن روشی ساده برای درخواست و دریافت اینترنت پرسرعت از سوی مخابرات استان تهران بودیم كه هرچند به عقیده كارشناسان كمی دیر صورت گرفته اما اقدامی شایسته به شمار می‌رود.

این طرح كه از آن با عنوان PREPAID یاد می‌شود طرحی در جهت امکان پیش پرداخت هزینه تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت بر روی سامانه 1818 است به گونه‌ای كه اگر مشتركانی از تلفن ثابت و یا خطوط اینترنت پرسرعت مخابرات استان تهران به علت برخی مسافرت‌های ناگهانی و طولانی مدت قادر به پرداخت سر موعد كاركرد تلفن ثابت خود نیستند می‌توانند از این روش استفاده كرده و مبالغی بیش از 100 هزار ریال را پیش پرداخت كنند.

یكی دیگر از چالش‌ها و معضلاتی كه در اجرای این روش دیده و برطرف شده این است كه تا قبل از اجرا، متقاضیان دریافت اینترنت پرسرعت مخابرات ملزم بودند كه مدارك شناسایی صاحب خط تلفن ثابت را به مخابرات ارائه دهند و حال اگر فردی منزلش اجاره‌ای بود و به تبع آن خط تلفنش نیز به نام مالك بود، باید مداركی از قبیل اجاره‌نامه را نیز همراه مداركش به مخابرات ارائه می‌داد.البته موضوع به همین سادگی‌ها هم نبود و عده‌ای به دلیل روابط آشنایی و دوستی كه داشتند بین خودشان اجاره‌نامه‌ای را نوشته و به امضا رسانیده بودند كه از نظر مخابرات وجهه معتبر و قانونی نداشت و به همین منظور درگیر روند دیگری می‌شدند كه مخابرات به آن‌ها پیشنهاد می‌داد و آن تهیه مدارك شناسایی مالك خط بود كه این هم می‌توانست با در دسترس نبودن مالك اصلی، چرخه‌ای تمام نشدنی را به وجود آورد كه در انتها با رسیدن به نتیجه عدم ارائه مدارك خواسته شده، خط اینترنت پرسرعت برای متقاضی راه‌اندازی نمی‌شد.

خوشبختانه ‌با طرح PREPAID (پیش‌پرداخت)، متقاضیان اینترنت پرسرعت دیگر اجباری به رعایت برخی روال‌های تعبیه شده در پیش نیازهای دریافت پورت پرسرعت ندارند.

در این طرح متقاضیان تنها می‌توانند بسته به نیاز خود اقدام به دریافت پورت پرسرعت كنند و برروی خط تلفنی كه به نام دیگری است با ارائه مدارك اصلی و كپی خود اینترنت پرسرعت دریافت كنند.

عرب – مدیر کل امور مالی شرکت مخابرات استان تهران – در این باره گفت: مشترکین مذکور باید برای خرید یک پورت اینترنت پرسرعت حداقل نسبت به پیش پرداخت 200 هزار ریال برای سرعت 128 کیلو بایت، 250 هزار ریال برای سرعت 256 کیلو بایت و 400 هزار ریال برای سرعت 512 کیلو بایت اقدام کنند و مراکز مخابراتی نیز موظفند با رعایت ضوابط قانونی قبلی بدون نیاز به اجاره نامه اقدام به برقراری سرویس برای متقاضیان کنند.

وی همچنین گفت: در صورت پرداخت قبوض ماهیانه کارکرد تلفن ثابت و یا اینترنت پرسرعت مبلغ پیش پرداخت واریز شده در قبض مشترک باقی مانده و ارتباط مشترک به صورت مستمر برقرار خواهد بود.

فرد متقاضی برای راه‌اندازی باید مدراكی از قبیل كپی شناسنامه و كارت ملی خود را به همراه اصل آن‌ها به مركز مخابراتی مربوطه ارائه كند و مبلغ اولیه 200 هزار ریال را نیز پرداخت می‌كند تا سیكل رسیدگی به تقاضا آغاز شده و مراحل انجام كار طی شود.

سرویس‌های اینترنت پرسرعت طبق تعرفه ثابت مخابرات كه براساس ضوابط رگولاتوری است، اتخاذ شده و هر دو ماه یكبار برروی قبض تلفن به صورت تفكیك شده از تلفن ثابت اعمال می‌شود تا كاربران بتوانند به آسودگی سرویس خود را شارژ كنند كه البته هر زمان هم مایل به استفاده از پورت خود نبودند می‌توانند درخواست آزادسازی پورت را به مركز مربوطه ارائه كنند.البته باید دانست كه سرویس‌های با پهنای باند بالاتر از 128 كیلوبیت بر ثانیه طبق قوانین، تنها به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان كارشناسی ارشد، وكلا، پزشكان و اساتید دانشگاه‌ها تعلق می‌گیرد و پهنای باند بالاتر از 512 كیلوبیت بر ثانیه نیز مخصوص خبرگزاری‌ها و شركت‌های بزرگ خواهد بود كه بر روی مجوز فعالیت آن‌ها ارائه خواهد شد.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب