چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / باران شدید 13 خانه را مالزی منهدم کرد

باران شدید 13 خانه را مالزی منهدم کرد

بیا تو مالزی -

هر ساله در فصل بارندگی در مناطق مختلف مالزی ریزش خانه های مسکونی در اثر رانش زمین تلفات و صدمات فراوانی را به مردم این کشور وارد می نماید…

در آخرین مورد از این خرابی ها شب گذشته 9 خانه در منطقه کوچینگ ویران شد که به دنبال آن دونفر کشته و جمعی دیگر مصدوم و مجروح گردیدند.

نیروهای امداد و نجات در حال حاضر به دنبال جستجو برای پیدا نمودن دو نفر مفقود دیگر هستند که البته این جستجو شب گذشته به دلیل بارش شدید باران متوقف شده بود.

بزرگترین به اصطلاح "لنداسلاید" طی سالیان اخیر در دو واحد آپارتمانی در کوآلالمپور به وقوع پیوست که طی آن این آپارتمانهای عظیم پس از بارش شدید باران به ناگهان سقوط نمودند که موجب کشته و مجروح شدن دهها نفر شد.
وزارت عمران مالزی طی سالهای اخیر دستورات اکیدی را برای احداث خانه ها در دامنه کوهها و بر روی زمین های سست صادر نموده تا از ساخت و ساز بر زمین های نا امن جلوگیری نماید.

در عین حال مقامات مالزیایی طی روزهای اخیر منتظر موج دوم بارش های شدید و وقوع احتمالی سیل می باشند و از هم اکنون به مردم اطمینان داده اند که امکانات لازم برای تعدادی بیش از دو میلیون بی خانمان ناشی از سیل در نقاط مختلف کشور را فراهم آورده اند.

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب