خانه / اخبار ایران / بازار سیم‌كارت پس از هدفمندی یارانه‌ها

بازار سیم‌كارت پس از هدفمندی یارانه‌ها

بیا تو مالزی -

سیمكارت های دائمی صفر كدهای “2 ” ، “3 ” و “4 ” به ترتیب حدود قیمت 630 ، 560 و 400 هزار تومان.

 
بازار سیم‌كارت تلفن همراه همزمان با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها بدون جنب و جوش و تقاضا سپری می شود و فعالان بازار معتقدند كه این وضعیت تا پایان سال بدون تغییر ادامه می یابد.

اشباع بازار تلفن همراه از سیم‌كارت های اعتباری و ضریب نفوذ 70 درصدی موبایل در كشور باعث شده تا تقاضای برای این كالای ارتباطی به مرور كاهش یابد و به همین دلیل این روزها بازار سیم‌كارت رونق سالهای گذشته را از دست داده است.

هم اكنون تقاضا برای خرید سیم‌كارتهای دائمی به حداقل رسیده و اكثر خریداران ترجیح می دهند سیم‌كارت های اعتباری داشته باشند. در همین حال فروشندگان بازار معتقدند كه اجرای طرح هدفمندی یارانه ها نیز بر تصمیم مردم برای خرید سیم‌كارت تاثیر گذاشته و اغلب آنها تا تثبیت قیمتها برای خرید این كالا دست نگهداشته اند.

بازار سیم‌كارت تلفن همراه در هفته ای كه گذشت روزهای آرامی را پشت سر گذاشت به نحوی كه كد یك سیمكارت دائمی با همان قیمت هفته های گذشته حدود 560 تا 600 هزار تومان با توجه به شماره آن در نوسان قیمت بود كه شماره های رند آن قیمت بسیار بالاتری داشت.

در همین حال سیمكارت های دائمی صفر كدهای “2 ” ، “3 ” و “4 ” به ترتیب حدود قیمت 630 ، 560 و 400 هزار تومان داشت و قیمت فروش كاركرده این كدها 375 ، 310 و 255 هزار تومان اعلام شد.

سیمكارت های صفر كدهای “5 “، “6 “، “7 ” و “8 ” در بازار آزاد حدود 375، 360 ، 335 و 300 هزار تومان فروخته شد كه كدهای كاركرده آن نیز به ترتیب 240 ، 230 ، 210 و 200 هزار تومان قیمت داده شد.

فروشندگان بازار قیمت خرید این سیمكارت ها را حدود 20 هزار تومان كمتر عنوان كردند و قیمت این سیمكارتها با توجه به كد و شماره در مناطق مختلف تهران تا حدودی متفاوت است.

در بازار آزاد تهران سیمكارتهای اعتباری 919 همراه اول حدود 10 هزارتومان ، سیمكارتهای اعتباری ایرانسل 5 هزار تومان و تالیا حدود 7 هزار تومان به فروش می رود. تقاضا برای سیمكارتهای 0910 همراه اول و سیمكارتهای دائمی ایرانسل بسیار انگشت شمار است.

منبع:عصر ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب