سه شنبه , 4 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / بازداشت رئیس اداره مهاجرت مالزی به جرم سؤ استفاده از مرتبه شغلی

بازداشت رئیس اداره مهاجرت مالزی به جرم سؤ استفاده از مرتبه شغلی

بیا تو مالزی -

عصر روز 5 شنبه رئیس اداره مهاجرت مالزی به همراه 6 نفر از همدستانش به جرم رشوه گرفتن توسط پلیس ضد فساد مالزی بازداشت شد…به نقل از روزنامه استار مالزی

پوترا جایا : مدیر کل اداره مهاجرت مالزی "داوک وحید محمد دون" به همراه 6 نفر که 2 نفر آنان تاجر می باشد توسط پلیس ضد فساد مالزی در ارتباط با سوء استفاده از موقیعت شغلیشان بازداشت شدند.

خبر داده شده که پلیس ضد فساد مالزی در این ارتباط مبلغ 500 هزار رینگیت به همراه 100 هزار رینگیت در منزل رئیس مهاجرت مالزی کشف و ضبط کرده است.

در همین ارتباط در یک عملیات ویژه پلیس که از روز 3 شنبه شروع و تا روز 5 شنبه ادامه داشت 7 نفر که سن متوسط آنان بین 35 تا 64 سال می باشد در منطقه "کالانگ ولی"  نیز بازداشت شده اند.

به درج از منابع خبری ,  پلیس ضد فساد مالزی رئیس اداره مهاجرت مالزی "داوک وحید محمد دون" را در ساعت 10:30 صبح روز 5 شنبه در حین معاله ای به مبلغ 60 هزار رینگیت با فردی که به ظاهر کارگذار ویزاهای کاری و تمدید ویزاهای کاری می باشد را بازداشت کرده است.

مدیر اداره ضد فساد مالزی داتوک شوکری گفته است که 7 نفر که 1 نفر آن مدیر عالی رتبه اداره بوده است را بازداشت کرده ایم  , که  هم اکنون از آنان درحال تحقیق می باشیم که آیا در خصوص صدور غیر قانونی ویزای کار بوده اند یا خیر.

به درج از منابعی که با این اداره در ارتباط بوده اند گفته شده که این اداره از چند هفته گذشته 7 نفر را تحت نظر گرفته که همه آنان از گروهی خاص و در ارتباط با اداره مهاجرت  که دارای امتیازات خاصی بوده اند.

به نقل از این اداره این گروه سودی معادل 300 تا 350 رینگیت را از هر کارگر دریافت می کردند.

ماموران اداره ضد فساد مالزی تحقیقات وسیعی را درارتباط با گروهی که ویزای تمدیدی کاری برای کارگران می گرفتند را شروع کرده اند , مخصوصا کارگرانی که از چین آمده اند که در میان آنان یک تاجر که به عنوان دلال نیز وجود دارد , که نشان می دهد ارتباط بسیار قوی را با اداره مهاجرت مالزی دارد.

 قاضی مزولیان عبدل رشید دستور دادند که رئیس اداره مهاجرت مالزی را برای 4 روز جهت تکمیل پرونده بازداشت کنند و در همین ارتباط کسانی قبلا بازداشت شده اند نیز بین 4 تا 5 روز در بازداشتگاه تا موئد دادگاه باید بمانند.

نکته جالب این می باشد که رئیس اداره مهاجرت مالزی اولین رئیسی می باشد که دوره سربازی را نگذرانده است.

منبع : بیا تو مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب