پنج شنبه , 14 اسفند 1399
خانه / اخبار مالزی / بازداشت فیس بوکی

بازداشت فیس بوکی

بیا تو مالزی -

بازداشت یک مالزیایی به اتهام توهین به خانواده سلطنتی درفیس بوک…

پلیس مالزی از بازداشت یک مرد 27 ساله به اتهام نشر مطالب توهین آمیز نسبت به خانواده سلطنتی ایالت جوهور در فیس بوک خبر داد.

 به نقل از پایگاه خبری مالزین اینسایدر (Malaysian Insider)، “احمد عبدالجلیل” در کوالالامپور دستگیر و بازداشت شده و برای رسیدگی به اتهام او که ممکن است سه سال حبس یا 5 هزار رینگیت جریمه نقدی به همراه داشته باشد به ایالت جوهور منتقل شده است.

پلیس احتمال انتقال متهم به کاخ سلطنتی پادشاه ایالت جوهور برای عذرخواهی از پادشاه را منتفی دانسته و از ارتباط خانواده و وکیل متهم با وی خودداری کرده است. 

خانواده عبدالجلیل ضمن انتقاد از نحوه برخورد با متهم خواستار رسیدگی به اتهامات او در دادگاه و امکان برقراری ارتباط با وکیل وی شده اند.

دولت مالزی از انجام اقداماتی برای اصلاح قانون مقابله با نشر مطالب فتنه انگیز و توهین آمیز خبر داده است اما هنوز بر اساس این قانون در مالزی ارسال مطالب در فضای مجازی که نسبت به خانواده سلطنتی توهین آمیز تلقی شود موجب پیگرد قانونی کاربران خواهد شد.

دستگیری این مرد 27 ساله مالزیایی سومین مورد از بازداشت و برخورد قانونی با توهین کنندگان به خانواده سلطنتی مالزی در طول 2 سال گذشته است.
 

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب