خانه / اخبار مالزی / بازدید شهرداران کشورهای اسلامی از آرامگاه فردوسی

بازدید شهرداران کشورهای اسلامی از آرامگاه فردوسی

بیا تو مالزی - ۴۰ شهردار از ۲۷ کشور اسلامی قاره های مختلف جهان روز سه شنبه از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در حومه مشهد دیدن کردند.
رئیس اداره روابط خارجی روابط عمومی شهرداری مشهد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این شهرداران از شهرهایی همچون سارائوو در بوسنی و هرزگوین، تیرانا در آلبانی، قازان در روسیه، تانزانیا، موریتانی، نیجریه، غنا، بانکوک در تایلند، کربلا، دمشق، لاهور، کابل و مسقط برای حضور در اجلاس شهرداران جهان اسلام به مشهد سفر کرده اند.
حسین کشیری افزود: شهرداران کشورهای اسلامی امروز ضمن دیدن آرامگاه فردوسی از نزدیک با مقبره و شاهنامه شاعر حماسه سرای ایران آشنا شدند.
وی ادامه داد: نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام عصر امروز در مشهد آغاز می شود.
او گفت: این اجلاس فرصت مناسبی برای معرفی مشهد و ظرفیتهای آن به جهان اسلام و آشنایی با ظرفیتهای تاریخی و گردشگری پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ است.
شهردار پوتراجایا از کشور مالزی نیز در جریان دیدار از آرامگاه فردوسی گفت: دانش‌افزایی و همگرایی بین کشورهای اسلامی ضروری است و روز به روز باید بر اتحاد مسلمانان جهان افزوده شود.
هاشم اسماعیل افزود: برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد نقطه عطفی در برقراری ارتباطات دو سویه بین شهرهای اسلامی است لذا باید با بهره گیری از فناوریهای روز اشتراک گذاریها در دنیای اسلام گسترش یابد.
اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد پنجم تا هفتم اردیبهشت ادامه دارد.
کلانشهر مذهبی مشهد در سال ۲۰۱۷ میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آسیا انتخاب شد. مراسم رسمی آغاز این رویداد پنجم بهمن پارسال با حضور ۲۵۰ میهمان خارجی از کشورهای اسلامی در مشهد برگزار شد. /ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب