چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / بازهم سرقت از ایرانیان در مالزی

بازهم سرقت از ایرانیان در مالزی

بیا تو مالزی - متاسفانه بازهم شاهدسرقت از ایرانیان در مالزی می باشیم ….

اینبار از زبان آقای محمد هادی شاهرخ آبادی می نویسیم:

امروز جهت دریافت نامه ای به محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوآلالومپور رفته بودم. چند مراجعه کننده دیگر منجمله دو خواهر محترم ایرانی قبل از من در محل سفارت حضور داشتند. در حالیکه منتظر دریافت نامه مورد نظرم بودم، خانواده ای ایرانی وارد شده و پدر خانواده ضمن عذرخواهی از سایر مراجعان با سراسیمه گی در مورد دزدیده شدن تمام مدارک خود و اعضای خانواده اش هنگام صرف غذا در یک رستوران از آقای نور کمک می خواست. 

  در همین حین یکی از دو خواهر مذکور نیز رو به من گفت که ماهم برای طرح همین مشکل به سفارت آمده ایم و وقتی از وی پرسیدم که مدارک شما چطور به سرقت رفته است، با ناراحتی گفت که در " بی بی پلازا" مشغول خرید کفش  و امتحان آن بودم که در یک لحظه کیف حاوی پول و مدارکم را ربودند.   ضمن ابراز تاسف به وی گفتم که آیا وقتی در ایران نیز با مقدار قابل توجهی پول به خرید می رفتید، همینقدر بی احتیاطی می کردید که بلادرنگ جواب داد نه، و ادامه داد تور مسافرتی که ما با آن به مالزی آمدیم آنقدر دروصف مالزی و اینکه این کشور بهشت گردشگران است و غیره به ما گفتند که ما ابداً انتظار وقوع چنین حادثه ای را نداشتیم. 

  متاسفانه بسیاری از ایرانیان محترمی که به این کشور مسافرتهایی تفریحی داشته و دارند چنین تصوری را در مورد مالزی دارند، حال آنکه واقعیت امر این است که آمار جرم و جنایت در مالزی علیرغم ظواهر گول زننده اش بسیار بالاست.  

حداقل پنج مورد کیف قاپی تنها از دانشجویان دختر ایرانی طی سال گذشته وبتازگی یک مورد سرقت مسلحانه از یک خانواده ایرانی در روز روشن جزیی بسیار ناچیز از آمار جرم و جنایت در مالزی علیه هموطنان ایرانی را شامل می شود.   در این بین تورهای مسافرتی که تنها به منفعت خویش می اندیشند نیز با وارونه جلوه دادن واقعیتها، مالزی را بهشتی برین برای گردشگران محترم ایرانی به تصویر میکشند و نه تنها به مسافران هشدارهای حداقل را نمی دهند بلکه با توصیفهای کاذب باعث بروز چنین مشکلاتی می شوند.  

مروری بر روزنامه های مالزی بخش اندکی از این جرم و جنایات را آشکار می کند و این درحالیست که روزنامه های مالزی، تحت نظارت شدید دولت از درج اخباری که به ویژه به صنعت توریسم صدمه وارد سازد منع شده اند.   اقداماتی امنیتی نظیر نصب 100 دستگاه دوربین مدار بسته به ارزش 700 هزار رینگیت در سوبانگ جایا وهمچنین هزینه های مشابهی در سایر مراکز عمده ی تجاری هنوز نتوانسته است کمک چندانی به کاهش جرایمی نظیر سرقت نماید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب