پنج شنبه , 8 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / بانک های اماراتی از انتقال ارز به ایران خودداری می کنند

بانک های اماراتی از انتقال ارز به ایران خودداری می کنند

بیا تو مالزی -

یک خبرگزاری بین المللی مدعی شد، به دنبال اجرای دور تازه تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل ..

یک خبرگزاری بین المللی مدعی شد، به دنبال اجرای دور تازه تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه جمهوری اسلامی، بیشتر بانک‌های اماراتی، از انتقال هر گونه ارز به ایران خودداری می‌کنند.

به گزارش «تابناک»، خبرگزاری «فرانسه» در گزارشی به نقل از دست‌اندرکاران امور بانکی در امارات عربی متحده اعلام کرد، به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، بیشتر بانک‌های اماراتی از جابجایی ارز برای مشتریان ایرانی خودداری می‌کنند.

دولت آمریکا از کشورهایی مانند امارات متحده عربی که روابط تجاری گسترده‌ای با ایران دارند، خواسته است که تحریم‌های تازه علیه تهران را به مورد اجرا بگذارند.

به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه ایران، گزارش‌هایی درباره بسته شدن بیش از چهل حساب بانکی متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در امارات، در چهارچوب اجرای تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی منتشر شده بود.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: از سال‌ها پیش، جمهورى اسلامى ایران، روابط تجارى گسترده‌اى با امارات متحده عربى دارد، به گونه اى که حجم مبادلات تجارى دو کشور به حدود ده میلیارد دلار در سال مى‌رسد که بیشتر آن به صادرات مجدد کالا از دبى به ایران مربوط مى‌شود و این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس بزرگترین صادر کننده کالا به ایران به شمار می‌آید.

در این میان، یک بازرگان ایرانی مقیم دبی گفته است، به دنبال تصویب تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی، حجم مبادلات ایران با دبی به نصف کاهش یافته است.

خبرگزاری فرانسه افزود، همچنین یکی از مدیران یک بانک بین‌المللی در امارات که مایل به افشای نام خود نبود، در این باره گفته است: «ما روند انتقال همه ارزها به ایران را از ماه جولای متوقف کرده‌ایم.»

یکی از کارکنان یک بانک اماراتی هم در این باره گفته است: «هم اکنون انتقال دلار و یورو به ایران ممنوع است و انتقال درهم امارات هم اگر غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است.»

به گفته وی، نقل و انتقال ارز توسط مشتریان ایرانی از طریق بانک‌های اماراتی به دقت کنترل می‌شود و گاهی از برخی نقل و انتقال‌های خاص به کشورهای آسیایی به منظور خرید کالا جلوگیری به عمل می‌آید.

همچنین دست‌‌اندرکاران امور بانکی در امارات اعلام کرده‌اند که ارتباط میان بانک‌های اماراتی و بانک‌های ایرانی به دنبال اجرای تحریم‌های سازمان ملل متحد «تقریباً غیرممکن» شده است.

ماه گذشته میلادی، مقام‌های امارات عربی متحده اعلام کرده بودند، این کشور تحریم‌های تازه سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی را اجرا می‌کند.

در همین چهارچوب مقام‌های اماراتی مدعی اند، علاوه بر بستن شماره حساب‌های متعلق به شرکت‌ها و افراد ایرانی، چهل شرکت ایرانی را نیز به دلیل سرپیچی از تحریم‌های سازمان ملل تعطیل کرده‌اند.

منبع : تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب