خانه / اخبار ایران / با ابتكار دانشمند ایرانی بازی های كامپیوتری رنگ واقعی می گیرد

با ابتكار دانشمند ایرانی بازی های كامپیوتری رنگ واقعی می گیرد

بیا تو مالزی -

محقق ایرانی دانشگاه موناش استرالیا دنیای بازی های ویدئویی و رایانه را هیجان انگیزتر از هر زمان دیگری خواهد كرد…او صدای محیطی خلق كرده است كه با استفاده از آن كاربر نه تنها صدای خود بلكه صدای شخصیت های مجازی اطراف را شنیده و حضوری پر احساس در دنیای مجازی همچون حضور در خیابان های شلوغ واقعی را تجربه می كند.

این فناوری نوین كه در دانشگاه "وولونگونگ" ارایه شده است، صدای فضایی نام داشته و تحولی نوین در دنیای فناوری بازی های رایانه و ویدئویی ایجاد می كند.

پروفسور فرزاد صفائی محقق ایرانی و رهبر این پروژه گفت : بازی های امروزی ذاتا تفاوتی با فیلم های صامت ندارند.

وی افزود: در بازیهای فعلی رایانه و ویدئویی صداهای انفجاری و موسیقی در پیش زمینه شنیده می شود اما كاربر حقیقتا نمی تواند با شخصیت ها صحبت كند و با آنها همراهی كند.

پروفسور صفائی، مدیر مركز كاربردها و شبكه های در حال ظهور دانشگاه "وولونگونگ" گفت: اما با استفاده از این فناوری نوین ارتباطاتی می توان صدای محیطی كه كاربر در آن حضور مجازی دارد را به وضوح شنیده و حس كاملی از آن داشته باشد. همچنین با استفاده از آن تعامل كاملی با شخصیت های موجود در هر صحنه به خصوص از بازی برقرار می شود.

به گفته پروفسور صفائی، در محیط شلوغ، فناوری "صدای فضایی" می تواند تشخیص دهد صدای چه كسی دربرد شنوایی كاربر بازی قرار دارد.

به گزارش مهر، این محقق برجسته ایرانی ادامه داد: این فرآیند به معنای آن است كه هنگامی كه كاربر در محیطی همچون محیط مجازی قرار دارد و شخصیت مجازی كه تحت كنترل دارد پویاست، صدای هر شخصیت مجازی دیگری كه در اطراف آن حضور دارد با عالی ترین كیفیت ممكن شنیده می شود.

به گفته پروفسور صفائی این فناوری محدودیت های كنفرانس صوتی را ندارد چون صدها شخصیت مجازی در محیط حضور دارند و در این میان مكالمات متعدد شبیه سازی شده ای وجود دارد كه مشابه آن در دنیای واقعی وجود دارد.

به گزارش مهر ، فناوری نوینی كه این محقق ایرانی ارایه كرده قابلیت مورد استفاده قرار گرفتن در جوامع شبكه ای اجتماعی همچون Second Life و محیط های مشابه توام با یادگیری مفاهیم نظیر دانشگاههای مجازی را نیز دارد.

پروفسور صفائی ادامه داد: نسخه های بعدی و ارتقا یافته بعدی این فناوری شامل ویدئوها خواهد بود كه به این ترتیب به كاربران این اجازه را می دهد تا به جای حضور در دنیای مجازی با استفاده از شخصیت های مجازی، با تصاویر ویدئویی خود این حضور را تجربه كنند.

پروفسور فرزاد صفائی با دریافت مدرك لیسانس مهندسی از دانشگاه استرالیای غربی فارغ التحصیل شده و مدرك دكترای خود را نیز در رشته مهندس ارتباطات از دانشگاه "مونش" این كشور اخذ نمود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب