خانه / اخبار مالزی / بداوی: ربط دادن پادشاه مالزی به تظاهرات اخیر ازسر بیچارگی مخالفان است

بداوی: ربط دادن پادشاه مالزی به تظاهرات اخیر ازسر بیچارگی مخالفان است

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی نسبت دادن پادشاه این كشور به حمایت از تظاهرات غیر قانونی اخیر در پایتخت این كشور را اقدامی از سر "بیچارگی" احزاب مخالف (دولت) خواند…

به‌گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رسمی مالزی(برناما)، "عبدالله احمد بداوی" گفت: تلاش احزاب مخالف درنسبت دادن پادشاه مالزی به تظاهرات غیرقانونی روز ‪ ۱۰‬نوامبر در كوالالامپور از سر ناچاری احزاب مخالف بواسطه نزدیك شدن زمان برگزاری انتخابات عمومی كشور است.

بداوی با تاكید بر اینكه پادشاه مالزی به تازگی باصدور بیانیه‌ای صراحتا هر گونه حمایت و یا نسبت خود بااین تظاهرات را رد كرده است، افزود: این افراد (احزاب سیاسی مخالف) از آنجا كه اقبال اندكی برای خود در انتخابات عمومی آتی كشور می‌بینند، به هر اقدامی برای تحت تاثیر قرار دادن اذهان مردم دست می‌زنند.

به گزارش ایرنا، "میزان زین‌العابدین" پادشاه مالزی روز شنبه گذشته از ادعاهایی كه وی و كاخ سلطنتی این كشور را به تایید یا حمایت از تظاهرات هفته گذشته اپوزیسیون این كشور متهم كرده، ابراز ناخشنودی كرد.

كاخ سلطنتی مالزی با انتشار بیانیه‌ای از برگزاری گردهمایی هفته قبل در كوالالامپور كه توسط ائتلاف "انتخابات شفاف و عادلانه" با حضور سازمانهای غیر دولتی و احزاب مخالف این كشور صورت گرفت، ابراز تاثر كرد.

در این بیانیه زین‌العابدین تاكید كرد كه وی و كاخ سلطنتی هیچگاه به طور مستقیم یا غیرمستقیم، هیچ یك از سازمان‌دهندگان یا شركت‌كنندگان دراین تجمع را تایید یا حمایت نكرده است.

دراین بیانیه همچنین آمده است: پادشاه به‌عنوان رئیس كشور، مسوول است از تطابق عملكرد نظام اجرایی كشور با قانون اساسی فدرال و تبعیت و احترام گذاری تمام آحاد جامعه نسبت به آن اطمینان یابد.

زین‌العابدین ابراز امیدواری كرد، مردم مالزی همواره بر اساس قانون عمل كرده و در هیچ یك از فعالیتهای مخالف با قانون شركت نكنند.

تجمع روز شنبه گذشته گروههای مخالف دولت مالزی شامل حزب مردم‌سالار، حزب عدالت مردم و حزب اسلامی (پاس) با هدف حمایت از برگزاری انتخابات عادلانه و شفاف در كوالالامپور پایتخت این كشور برگزار شد.

در پایان این تجمع، سازمان‌دهندگان برای تسلیم طوماری حاوی مطالبات خود به پادشاه، در محل قصر سلطنتی این كشور حضور یافتند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب