خانه / اخبار ایران / برج آزادی و این آلودگیها!

برج آزادی و این آلودگیها!

بیا تو مالزی -

هزینه 400 میلیونی بازسازی و شستشوی برج آزادی با آبپاشی هواپیماها در تهران بر باد رفت .

یک کارشناس معماری و ابنیه تاریخی با اعلام این خبر گفت: با وجود اقدامات سازنده و اساسی در بهسازی برج آزادی و استفاده از مواد محافظت کننده برای جلوگیری از فرسایش و تخریب این بنای ماندگار تهران ،اقدام عجیب مسئولان در استفاده از هواپیمای سمپاش برای کاهش آلودگی هوای چند هفته اخیر تهران باعث ریزش بارن اندک اسیدی و بسیار مخرب بر روی دیواره برج گردید که با توجه به اندک بودن آب استفاده شده در آبپاشی و ماندگاری مواد آلوده ریخته شده ، دیواره برج آزادی در معرض تخریب شدید قرار گرفته است .
به گفته وی با وجود آنکه شستشوی برج آزادی دارای ضمانت  10 سال به جهت ماندگاری است اما جنس و نوع آلودگی اخیر هوای تهران و اقدام اخیر در آب پاشی این  ماندگاری و تضمین را بلا اثر کرده است .

این کارشناس ابنیه افزود: با توجه به هزینه 400میلیونی برای شستشوی برج آزادی ، آیا واقعا هیچ کس به فکرش نرسید با آب پاشی بر فراز برج آزادی این برج چند برابر حالت عادی که دود در اطراف آن باشد کثیف میشود مضافا که این آب پاشی موقت است و مانند باران نیست که محل دانه های آلوده توسط دانه های پاک و با حلالیت بالای بعدی شسته شود . درنتیجه آلودگی و مواد آلاینده حل شده در آب بر بدنه برج بیشتر تثبیت میشود.

گفتنی است شستشوی برج آزادی بعد از 20 سال و با دو سال کار مطالعاتی سال گذشته با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون تومان و طی 3 ماه به پایان رسید.

منبع:آخرین نیوز

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب