یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / بهترین MasterCard در مالزی چیست؟

بهترین MasterCard در مالزی چیست؟

بیا تو مالزی -

شاید تا به حال برای خیلی از شما این سوال پیش آمده که : چگونه می شود در مالزی صاحب یک مستر کارت معتبر شد؟ …

این سوالی است که دوستان بارها و بارها از من پرسیدند و من در آخر به پیشنهاد دوست خوبم “مهندس جوان” در اینجا به توضیحاتی در این خصوص می پردازم.
در تمام دنیا دو نوع مستر کارت وجود دارد: یکی با اعتبار بانکی و دومی بدون اعتبار یا پریپید (Prepaid)، در ادامه به تفصیل در مورد دومی که برای دانشجویان مناسب تر است بحث خواهیم کرد.

از آنجایی که همۀ ما اینجا دانشجو هستیم، ویزای کار نداریم، بانکهای مالزی به ما اعتبار نخواهند داد پس دو را پیش رو داریم:
1- اعتبار را خود تامین کنیم آنهم به این صورت که مبلغی قابل توجهی در اختیار بانک قرار دهیم و یا از اعتبار دیگران استفاده کنیم (مثل خوده بنده که از اعتبار برادرم که در اینجا شرکت دارد استفاده کردم) اما این راهها هم سخت است، پس بهترین کار باز کردن حساب MasterCard-Prepaid می باشد که همیشه مطمئن ترین راه است:

حال نوبت این است کدام مستر کارت: در دنیا به تعداد تمامی بانکهای معتبرتو دنیا، مستر کارت اعتباری و پریپید (بدون اعتبار) وجود دارد. بانک CIMB با همان بانک Bumiputra سابق قبلا مستر کارت پریپیدی داشت که شما در زمان خرید چه در داخل و چه در خارج و حتی آنلاین هیچ مشکلی نداشت اما پس از ادغام آن با بانک Southern Bank به شدت از اعتبار بانکی آن کم شد. که باعث شد اشخاصی از قبیل بنده به دنبال راه چارۀ دیگری بوده و به تحقیق از اکثر بانکهای مالزی به پردازم. بعد از باز کردن چندین حساب بانکی در چندین بانک برای رسیدن به مستر کارت های مختلف، گاها در هنگام خرید متوجه محدودیت های آنها می شدم. اما دقیقا پارسال، یک شب زمانی که داشتم در ساعت 12 بامداد از فروشگاه 7/11 “سون ایلون” خرید می کردم یک آرم مستر کارت نظرم را جلب کرد. از فروشنده که اتفاقا باهم دوست هم شده بودیم در مورد آن پرسوجو کردم. متوجه شدم مستر کارت پریپید متعلق به بانک AM Bank می باشد. باز از فروشنده در مورد قیمت و اینکه چه کسانی می توانند درخواست نمایند سوال کردم؟ فروشنده در جواب فقط به این مطلب اشاره کرد که قیمت آن در تمام مالزی 25 رینگیت است و هر کسی می توانند آن را خریداری نماید. بله اسم کارت MasterCard – NexG بود.

تا به امروز که بیش از یک سال از استفاده بنده از مستر کارت مذکور می گذرد نه تنها هیچ مشکلی در این استفاده از آن داشتم بلکه علیرغم داشتن مستر کارت اعتباری گاها ترجیح می دهم که از NexG استفاده کنم. بعلاوه اخیرا متوجه شدم که مستر کارت NexG با شرکت TM در بخش iTalk آن قرار داد بسته و دارندگان به مقدار اعتبار داخل آن می توانند iTalk استفاده کنند.

اما از محاسن NexG Prepaid Card اینکه مطمئن ترین و معتبرترین راه برای خرید در اینترنت و هر کجای دنیا می باشد. بله نتنها در مالزی بلکه در هر کجا دنیا که باشید می توانید با استفاده از آن خرید نمایید. از امنیت آن همین بس که مبالغ بالای 100 دلار در اینترنت و بالای 350 دلار در فروشگاها نیاز Authorize کردن دارد یعنی هر جا که خواستید خرید با رقم بالایی داشته باشید به یک شمارۀ 24 ساعته که مجانی می باشد و خوشبختانه هیچ وقت هم اشغال نمی باشد زنگ می زنید و به اپراتور مبلغ خرید و فروشگاه و یا وب سایت مورد نظر را اعلام می کنید.

اما چگونه آن را تهیه کنید: خوشبختانه Apply کردن آن خیلی راحت و نیاز به باز کردن حساب های دیگر نیست. شما می توانید با مراجعه به هر شعبه بانکی از AM Bank آن را خریداری نمایید و ضمن پر کردن فرم داخل جعبه، کپی گذرنامه و ویزا خود را ضمیمه نمایید و مستقیما به Customer Service بانک و یا به شماره خود بانک فکس تمایید تا کمتر از سه روز کارت شما فعال شود.

راستی خود مستر کارت هم در همان جعبه است که بعد از سه روز سما می توانید با مراجعه به هر بانک به داخل آن اعتبار رینگتی اضافه تمایید. بعلاوه بعد از دریافت PIN Code دستگاه ATM شما می تواننید کارت خود را online مونیتور نمایید. برای آگاهی بیشتر یک به اصل خبر مندرج در ذیل و یا به موتورهای جستجوگر اینترنتی بزنید. زیاده عرضی نیست. به امید آسایش بیشتر شما شما عزیزان در مالزی.

نویسنده : مازیار ممدوح

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

8 دیدگاه

  1. کاملا صحیح گفتهو آقا دستت درد نکنه خیلی کمک خوبی بود

  2. daste shoma dar nakon vaghean komakam kard

  3. ali bod maziyar khan estefade kardim

  4. lotfan dar nazar dashteh bashid ke NexG mahiyaneh 3 ringet az hesabe shoma kam mikone babat maintenance kart ke aslan be sarfeh nist, man MayBank ro pishnahad mikonam. man ke raazi hastam. az NexG khodam ham kheili vaghte estefadeh nemikonam dige

  5. دوست عزیز با تشکر از شما ولی بهتر نیست در مورد مشکلات این کارت نیز توضیح بدین؟ مشکلاتی از قبیل محدودیت برداشت یا خرج کردن و اینکه بدون اعلام قبلی نمیتونید بیشتر از یک مبلغی از کارت خررج کنید
    یا اینکه 10 هزار رینگیت بیشتر نمیشه داخل کارت قرار داد

  6. name az college nemikhad

  7. فقط ویزا اقامت داشته باشید کافیه

  8. ye soale dige dashtam agar kasi az malaysia kharej beshe va bere ye keshvare dige va dar onja bekhad dakhele card pol bezare in kar emkanpazir hast ya na? va inke dakhele in card mishe vajhe digari gharar dad? masalan dar keshvarhaye dige chon dige nemikhay bargardi malaysia

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب