سه شنبه , 6 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / بودجه سال 2011 مالزی

بودجه سال 2011 مالزی

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی هدف گذاری اصلی دولتش را تبدیل مالزی به كشور با درآمد بالا عنوان كرد.

دولت نجیب تون رزاق در بودجه سال آینده مالی این كشور همچنین قصد دارد با سرمایه گذاری بخشهای خصوصی و دولتی برای ساخت طرحهای اساسی، اهداف چشم انداز 2020 را عملی كند.

بر اساس این گزارش، در بودجه سال 2011 این كشور دولت قصد دارد با همكاری بخش خصوصی طرحهایی چون حمل و نقل ریلی، بزرگراهها و گاز در ایالت صباح این كشور را اجرایی كند.
نخست وزیر مالزی تاكید كرد: برای تكمیل دهمین برنامه اقتصادی دولت در سال آینده، بخش خصوصی بیش از چهار میلیارد دلار در طرحهای مشترك این كشور با بخشهای دولتی سرمایه گذاری خواهد كرد.
وی گفت: دولت برای هدایت طرحهای بخش خصوص از تخصیص بودجه برای زیر ساختها حمایت كرده و 330 هزار دلار از صندوق تسهیلات كه عمدتا در طرح های بزرگراهها سرمایه گذاری خواهد شد، در نظر می گیرد.

نجیب تون رزاق از دیگر فعالیتهای بخش خصوصی را ساخت نیروگاه گازی 300 مگاواتی در ایالت صباح عنوان كرد و گفت: با افزایش ظرفیت تولید برق در این منطقه می توان به تقاضای رو به افزایش مردم پاسخ داد.

نخست وزیر مالزی سومین بخش را نیز توسعه طرح هایی نظیر دانشگاههای بین المللی اسلامی، بیمارستانها، خصوصا بیمارستان زنان و كودكان و موسسه های تحقیقاتی بهداشت عنوان كرد و به عنوان مثال از همكاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی مالزی در طرح دو میلیارد دلاری علمی پزشكی دانشگاه هاپكینز آمریكا و كالج سلطنتی جراحان ایرلند نام برد.
دولت مالزی همچنین به نمایندگان مجلس این كشور وعده داد كه درپنج سال آینده عوارض جاده ای در چهار بزرگراه اصلی این كشور افزایش نخواهد یافت و علاوه بر این در مورد كسانی كه قصد دارند خانه اول خود را خریداری كنند و حقوق آنها پایین تر از 3000 هزار رینگیت (هزار دلار) در ماه است نیاز به پرداخت 10درصد پیش پرداخت ندارند و وام خرید مسكن به طور كامل به آنها اعطا می شود.

در بخش بزرگراهها و ساخت وساز، دولت این كشور قصد دارد شش بزرگراه دیگر به راههای اصلی این كشور اضافه كرده و مالیات چهار بزرگراه كه در تصاحب شركت اكسپرس وی پلاس است نیز تا پنج سال آینده افزایش نخواهد یافت. در زمینه حمل و نقل ریلی نیز سیستم ریلی ام.آر.تی در سال 2011 تكمیل می شود.
دولت این كشور همچنین قصد دارد كه برج 100 طبقه ای به نام واریسان مرداكا را تا سال 2020 تكمیل كند.
این گزارش حاكی است، در قسمت مسكن و جامعه نیز برای كسانی كه اولین مسكن خود را خریداری كرده اند 50 درصد معافیت از تمبر مالیاتی در نظر گرفته شده است.

دولت این كشور همچنین 350 میلیون رینگیت (116 میلیون دلار) برای مبارزه با جرایم اقتصادی در بودجه سال آینده این كشور پیش بینی كرده است كه در مواقع ضرورت به دستگاههای مربوطه اختصاص خواهد یافت.

در بخش زنان و خانواده نیز 70 میلیون رینگیت (23 میلیون دلار) جهت تقویت بنیاد خانواده، معرفی مشكلات اجتماعی، آموزش نگهداری كودك و آموزش های لازم در مورد مسائل خانوادگی در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، در بخش خدمات دولتی نیز تعطیلات برای زنان باردار از 60 روز به 90 روز افزایش می یابد و وام مسكن كاركنان دولت نیز از 360 هزار رینگیت (120 هزار دلار) به 450 هزار رینگیت (150 هزار دلار) افزایش می یابد.

در بخش آموزش نیز در بودجه سال 2011 این كشور 576 میلیون رینگیت (192 میلیون دلار) برای بورسیه تحصیلی كسانی كه به ادامه تحصیل علاقه مند هستند در نظر گرفته شده است. در بودجه سال آینده این كشور همچنین مبلغ 231 میلیون رینگیت (77 میلیون دلار) نیز برای یادگیری زبان مالزیایی و انگلیسی برای مردم این كشور پیش بینی شده است.

بر اساس این گزارش، در بخش بهداشت نیز 2/15 میلیارد رینگیت (پنج میلیارد دلار) برای ساخت بیمارستانهای جدید و افزایش تعداد پزشك، پرستار، و تجهیزات و خدمات دارویی در نظر گرفته شده است.

در زمینه مسائل محیط زیستی نیز 9/1 میلیارد رینگیت (630 میلیون دلار)به منظور انجام طرحهای حفاظت از محیط زیست در بودجه سال آینده این كشور پیش بینی شده است.

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب