سه شنبه , 11 آذر 1399
خانه / دانستنیها / بوگاتی ویرون «BUGATTI VEYRON»

بوگاتی ویرون «BUGATTI VEYRON»

بیا تو مالزی -

خودروهای فرازمینی قیمت‌های فضایی…

زمانی كه در سال 1993 «پیر ویرون» راننده خودروهای مسابقه‌ای بوگاتی، قهرمان مسابقات اتومبیل‌رانی 24 ساعته مردان شد، هیچ نمی‌دانست كه در سال 2005 پرسرعت‌ترین خودروهای جهان به اسم فامیل او نامیده خواهدشد.

بوگاتی «ویرون»!

تعداد این خودرو كه اكنون به عنوان سریع‌ترین خودرو موجود در جهان معروف است در سال 2005 تنها پنج عدد بود ولی در سال 2006، یعنی یك‌سال پس از شروع تولید آن، به 44 عدد رسید. اكنون كه این مطلب نوشته می‌شود، حدود 300 بوگاتی «ویرون» تولید شده‌است و 253 عدد از آن هم توسط مشتری‌های خوش‌‌شانس خریداری شده‌است.

این اتومبیل یك خودرو موتور میانی‌است كه سرشار از خصوصیات سوپر اسپرت است. شاید تعجب‌برانگیز باشد كه بگوییم این خودرو می‌تواند با سرعت 410 كیلومتر در ساعت حركت كند اما در حقیقت موتور قوی 16 سیلندر 8 لیتری آن توانایی تولید قدرت، برای حركت با چنین سرعتی را دارد. با این تفاسیر شاید كم‌لطفی باشد اگر قدرت موتور این خودرو و ساختاربندی آن‌را با واحد اسب‌بخار كه مربوط به صدها سال پیش است بسنجیم.

جدا از این موارد طراحی و ظاهر بوگاتی هم پیچیدگی‌ها و زیبایی‌های خود را دارد. اگر نمی‌دانستیم كه طراحی این خودرو سریع را شركت فولكس‌واگن انجام داده و شركت بوگاتی هم مراحل ساخت آن‌را به عهده گرفته‌ شاید فكر می‌كردیم كه آدم فضایی‌ها «ویرون» را برای زمینی‌ها هدیه آورده‌اند.

باید به این نكته توجه داشت كه بدنه این خودرو از فیبر كربن ساخته شده و همین موضوع در سرعت‌گیری بیشتر آن تاثیرگذار بوده‌است. همچنین رنگ‌بندی این خودرو هم ریزه‌كاری‌های خاص خود را دارد زیرا این خودرو به صورت تك‌رنگ و انبوه تولید نمی‌شود. بلكه خریدار می‌تواند رنگ‌های مورد علاقه خود را برای این اتومبیل گرانقیمت پیشنهاد دهد.

توضیح و تفسیری كه برای این خودرو ارائه شد نشان می‌دهد كه قیمت این خودرو، مثل ظاهرش فضایی‌است. «ویرون» 1.8 میلیون دلار یا 2 میلیارد و 700 میلیون تومان قیمت دارد.

منبع:تهران امروز

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب