چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / بیش از ‪ ۱۱‬هزار نفر از سیلزدگان در جنوب مالزی به مناطق امن منتقل شدند

بیش از ‪ ۱۱‬هزار نفر از سیلزدگان در جنوب مالزی به مناطق امن منتقل شدند

بیا تو مالزی -

سامانه اینترنتی "استار" مالزی به نقل از مسوولان این كشور از انتقال ‪۱۱‬ هزار و ‪ ۲۴۶‬نفر ازساكنان مناطق مختلف ایالت "جوهور" درجنوب این كشور بر اثر جاری شدن شدید سیل در این مناطق خبر داد…

استار، دقایقی پیش در اخبار فوری روز سه‌شنبه خود بااعلام این خبر همچنین مناطق "سیگامات"، "جوهور بارو" و"كلوانگ" را به ترتیب درمواجهه بابیشترین خسارات ناشی از جاری شدن سیل در ایالت جوهور مالزی اعلام كرد.

بنابه این گزارش، شدت جاری شدن سیل در ایالت جوهور به حدی است كه تاكنون ‪ ۱۱‬جاده منتهی به این ایالت مسدود شده است.

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) نیز روز گذشته(دوشنبه) شمار قربانیان سیل جاری در مناطق سواحل شرقی مالزی شامل ایالات پهنگ، جوهور و كلانتان را دستكم ‪ ۵‬كشته و سه مفقود اعلام كرد.

به‌نقل از این گزارش، مناطق "كوتا دارالنعیم"، "تومپات"، "سونگای گوبك"، "سونگای راسائو" و "سونگای پالوه" و نیز روستاهای "بوكیت بیدانگ" و "كوك مجید" از جمله مناطقی اعلام شده‌اند كه بابیشترین میزان خسارات مالی و جانی ناشی از جاری شدن سیل اخیر در ایالات مذكور مواجه هستند.

برهمین اساس راههای منتهی‌به روستاهای "پاسیر ماس"، "كوالا كرای" و"تاناه مراه" در ایالت پهنگ نیز به علت جاری شدن سیل مسدود شده و مشكلاتی را در حمل و نقل بوجود آورده است.

به گزارش ایرنا، بارش باران‌های شدید و مداوم موسمی كه از دو ماه پیش در مناطق مختلف مالزی آغاز شده، در دوهفته گذشته به‌دنبال طغیان رودخانه‌ها در مناطق مركزی و جنوبی این كشور موجب جاری شدن سیل شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب