سه شنبه , 11 آذر 1399
خانه / دانش و فناوری / بیل گیتس بر صدر فهرست ثروتمندترین آمریکایی ها

بیل گیتس بر صدر فهرست ثروتمندترین آمریکایی ها

بیا تو مالزی -

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت نرم افزارسازی مایکروسافت، برای چهاردهمین سال متوالی به عنوان پولدارترین فرد آمریکا معرفی شد…

مجله "فوربز" بیل گیتس را با ۵۹ میلیارد دلار در صدر فهرست پولدارترین آمریکایی ها جای داده است. وارن بافت، سرمایه گذار آمریکایی با ۵۲ میلیارد دلار دارایی خالص، مقام دوم این فهرست را اشغال کرده است.

شلدون آدلسون، کازینودار و هتلدار معروف و لاری الیسون، مدیر دومین شرکت بزرگ نرم افزارسازی جهان رتبه های سوم و چهارم فهرست ۴۰۰ ثروتمند آمریکایی را به خود اختصاص داده اند.

ثروتمندان باید حداقل، ثروت خالصی معادل یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار داشته باشند تا در این فهرست جای گیرند.

بنیانگذاران گوگل

برای نخستین بار از سال ۱۹۸۹، هیچیک از اعضای خانواده والتون صاحب فروشگاه های زنجیره ای والمارت در فهرست ده ثروتمند اول آمریکا جای نگرفته اند.

به جای آنها، سرگئی برین و لاری پگ، بنیانگذاران گوگل هر یک با ثروتی معادل ۱۸.۵ میلیارد دلار مشترکا در ردیف پنجم فهرست نشسته اند.

گورک گرگوریان، سرمایه گذار دیگر آمریکایی بزرگترین برنده این فهرست است. ثروت او در سال گذشته بیش از ۹ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۱۸ میلیارد دلار رسیده که او را در ردیف هفتم جای داده است.

پی یر امیدیار، بنیانگذار سایت ای بی (eBay) با ۸.۹ میلیارد دلار در ردیف ۳۲ جدول قرار گرفته است. امید کردستانی، مسئول فروش و توسعه تجاری شرکت گوگل نیز که ایرانی الاصل است با ثروتی معادل ۲.۲ میلیارد دلار در ردیف ۲۰۴ این فهرست جای دارد.

به گفته ماتیو میلر، مسئول تهیه فهرست فوربز، امسال بازار بورس وال استریت نقش عمده ای در جایگیری افراد در این فهرست داشته است: "فقط خدا می داند اگر آنها دوباره سال آینده در این فهرست جای بگیرند یا نه. این مسئله واقعا به تحولات بازار بستگی دارد."

جمع ثروت خالص این ۴۰۰ میلیاردر، ۱ ترلیون و ۵۴ میلیارد دلار، یعنی بیش از تولید ناخالص داخلی کانادا است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب