پنج شنبه , 7 مرداد 1400
خانه / اخبار مالزی / تازه‌ترین آمار دانشجویان ایرانی در مالزی

تازه‌ترین آمار دانشجویان ایرانی در مالزی

بیا تو مالزی -

آخرین آمار دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور…

حسن مسلمی نائینی با بیان اینکه تا به حال 55 هزار و 686 نفر از دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای دریافت معرفی‌نامه در سامانه نشاء ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد 22 هزار و 586 نفر معادل 40.6 درصد دانشجوی دکتری، 23 هزار و 996 نفر معادل 43.1 درصد کارشناسی ارشد و 91 هزار و 4 نفر معادل 16.3 درصد دانشجوی کارشناسی هستند.

وی افزود: از این تعداد 8883 نفر در کشور مالزی، 7341 نفر در کشور آمریکا، 5638 نفر در کانادا، 3504 نفر در آلمان، 3364 نفر در ترکیه، 3228 نفر در انگلستان و مابقی در دیگر کشورها مشغول به تحصیل هستند.

مسلمی نائینی درباره تفکیک دانشجویان بر اساس گروه‌های تحصیلی، تصریح کرد: 29 هزار و 222 نفر در گروه علوم فنی و مهندسی، 12 هزار و 333 نفر در گروه علوم انسانی، 8534 نفر در کروه علوم پایه، 3739 نفر در گروه هنر و 1304 نفر در گروه کشاورزی در کشورهای خارجی مشغول به تحصیل هستند، که از این تعداد 36 هزار و 267 نفر آنها مرد و 19 هزار و 419 نفر زن هستند.

به گفته مدیر کل امور بورس دانشجویان خارج وزارت علوم در سال گذشته بیش از 100 هزار معرفی‌نامه ارز دانشجویی صادر شده است و همچنین 5970 نفر خواهان معافیت تحصیلی برای خارج از کشور بوده‌اند.

آمار دانشجویان بورسیه در خارج از کشور

مسلمی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر 419 دانشجوی بورسیه در خارج از کشور داریم، گفت: بیشتر این دانشجویان در کشورهای استرالیا، هلند، روسیه و چین هستند.

 

 

منبع:توریست آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

خانه / اخبار مالزی / تازه‌ترین آمار دانشجویان ایرانی در مالزی

تازه‌ترین آمار دانشجویان ایرانی در مالزی

بیا تو مالزی -

رایزن علمی تازه‌ترین آمار دانشجویان ایرانی در مالزی را اعلام کرد…

عزیزالله معماریانی، رایزن علمی ایران در مالزی در نشست بررسی مسایل و مشكلات دانشجویان ایرانی در مالزی گفت: در حال حاضر نزدیك به 14 هزار دانشجوی ایرانی در مالزی حضور دارند، كه از این تعداد 3 هزار دانشجوی دكتری، 5 هزار دانشجوی فوق لیسانس و بقیه نیز در مقاطع پایین تر مشغول به تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: حضور دانشجویان در مقطع تحصیلات تكمیلی روبه افزایش و در مقاطع پایین تر نیز این آمار روبه كاهش است. 

وی دستاوردهای علمی دانشجویان ایرانی در مالزی را بر اساس اطلاعات پایگاه اطلاعاتی این رایزنی  4000مقاله ژورنال، 5800 مقاله كنفرانس، 600 عنوان كتاب و 250 اختراع ثبت شده عنوان كرد و افزود: به رغم پیشرفت قابل توجه علمی دانشجویان ایرانی در مالزی نگاه مناسبی نسبت به این دانشجویان وجود ندارد و این امر باعث صدما تی روحی به دانشجویان شده و در عملكرد آنان تاثیر می گذارد.

معماریانی تصریح كرد: در حالی كه دانشجویان ایرانی در مالزی با هزینه شخصی خود در این كشور مشغول به تحصیل هستند، برخی از نمایندگان مجلس یا نهادهای دیگر نباید به نحوی برخورد كنند كه این سرمایه علمی كه می تواند در پیشرفت علمی كشور نقش داشته باشد، تحت تاثیر قرار گیرد.

 

منبع:توریست آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب