پنج شنبه , 8 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / تازه مسلمانهای مالزی باید خانواده‌های خود را از تغییر دین مطلع کنند

تازه مسلمانهای مالزی باید خانواده‌های خود را از تغییر دین مطلع کنند

بیا تو مالزی -

گروه‌های غیر مسلمان مالزی دیروز 23 فروردین ماه از قانون تازه این کشور مبنی بر مطلع کردن اعضای خانواده افرادی که می‌خواهند دین خود را تغییر و مسلمان شوند استقبال کردند…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، ای وایتیلینگام رئیس شورای مشورتی بودیسم، مسیحیت، هندوئیسم، سیکیسم و تائویسم گفت: این قانون می تواند تضمین کننده شرایطی باشد که قانون و نظام اجرایی ما از فرادی که می خواهند به واسطه تغییر دین مسئولیتهای خود را نادیده بگیرند حمایت نخوهد کرد.

عبدالله بدای نخست وزیر مالزی روز پنجشنبه 22 فروردین ماه گفت: این قانون جدید که در حال حاضر در مرحله پیش نویس بسر می برند نیازمند است افرادی که می خواهند تغییر دین دهند اسنادی ارائه و نشان دهند اعضای خانواده های آنها از این امر مطلع شده اند.

دکتر هرمن شاستری دبیرکل شورای کلیساهای مالزی گفت: این قانون می تواند از تنش میان خانواده ها جلوگیری کند.

در میان مشکلات بسیاری که پس از تغییر دین افراد بدون اطلاع خانواده ها به وجود آمده می توان به دفن اجساد متوفیانی اشاره کرد که خانواده های آنها از مسلمان بودنشان اطلاع نداشتند. از این رو گروه های غیر مسلمان از دولت خواستند تا اقداماتی صورت دهند که این نوع مناقشات حل شوند.

مسلمانان 60 درصد از جمعیت 26 میلیون نفری مالزیایی ها را تشکیل داده اند و 35 درصد از این جمیعت به بودائیان، هندوها و مسیحیان اختصاص یافته است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب