پنج شنبه , 2 بهمن 1399
خانه / دانش و فناوری / تبلت پاکستانی

تبلت پاکستانی

بیا تو مالزی -

PACPAD1 را بشناسید…

ارتش پاکستان در میان مجتمع‌های فوق امنیتی هوایی خود در کنار ساخت انواع تجهیزات نظامی در حال تولید نسخه‌ای بومی از تبلتی مشابه آی – پد است.

 

تبلت پاکستانی

 

پاکستانی‌ها این سرمایه‌گذاری را با مشارکت بخش سخت‌افزاری چینی‌ها انجام داده‌اند تا به گفته پشتیبانان این طرح اقتصاد این کشور را به عنوان ملتی خودکفا با مشکلات مالی فراوان بهبود بخشد.

این تبلت با نام PACPAD1 توسط مهندسان نیروی هوایی پاکستان در حال تولید است. سیستم عامل این تبلت اندروید 2.3 بوده و قیمت آن 200 دلار است. بخش اول نام این تبلت از نام مجتمع هوانوردی برگرفته شده است که تولید این تبلت را به همراه نوعی کتابخوان الکترونیکی و لپ تاپی کوچک به عهده دارد.

 چطور اینترنت کار می‌کند / مفاهیم و چطورهای دیجیتال / تاریخچه کامپیوتر

در وب سایت این محصول هدف از ساخت PACPAD1 قدرتمندسازی اقتصاد ملی از طریق تجاری سازی این محصول عنوان شده و بر همکاری چینی‌ها در تولید آن تاکید زیادی شده است. با این همه هنوز دلیل اصلی مداخله بخش هوایی ارتش پاکستان در ساخت چنین قطعه فناورانه‌ای نامشخص باقی مانده است. 

تولید این تبلت همزمان با دورانی است که بازار تبلت‌های ارزان قیمت در سرتاسر جهان با سرعتی بالا در حال توسعه است. سال گذشته نیز شرکتی در هندوستان تبلتی به نام «آکاش» را با قیمت 50 دلار تولید کرد که بیشترین متقاضیان آن را دانش آموزان یا دانشجویان تشکیل می‌دادند.

فاکس نیوز نوشت:، به گفته مقامات پاکستانی نسل دوم تبلت‌های PACPAD1 طی ماه‌های آینده وارد بازار خواهند شد، این نسل از تبلت‌ها می‌توانند از طریق شبکه موبایل به اینترنت وصل شوند. به گفته این مقامات مجتمع هوانوردی «کامرا» می‌تواند روزانه هزار دستگاه از این تبلت‌ها را تولید کند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب