پنج شنبه , 7 مرداد 1400
خانه / دانش و فناوری / تجارت در فضای وب

تجارت در فضای وب

بیا تو مالزی -

سه پنجم سایت های تجاری در ایران دچار شكست می شوند…

یك كارشناس فناوری اطلاعات گفت: از هر پنج سایت تجاری ایرانی راه‌اندازی شده در فضای وب، 3 سایت شكست می‌خورند.

‘امیر فتوحی’  اظهار داشت: كارشناسان این حوزه به خوبی می دانند كه چگونه یك وب سایت را گسترش دهند و این در حالی است كه از دانش بازاریابی و كسب و كار در این حوزه بی خبرند.

وی تاكید كرد: با وجود توانمندی در ایجاد كسب و كار در اینترنت در زمینه تبلیغات با مشكلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم.

این كارشناس فناوری اطلاعات گفت: براساس آمارهای موجود، تراكنش مالی حوزه اینترنت و سایت های تجاری در كشور پنج میلیارد ریال اعلام شده است و از سوی دیگر حدود 30 هزار فروشگاه اینترنتی به طور فعال در كشور فعالیت می كنند.

وی تلفن همراه را بهترین وسیله برای انجام كسب و كار و بازاریابی اینترنتی برشمرد و گفت: ضریب نفوذ اینترنت در كشور 15 درصد اعلام شده و این در حالی است كه ضریب نفوذ تلفن همراه در كشور 75 درصد اعلام شده است و می توان از این ابزار استفاده كرد.

فتوحی خاطرنشان كرد: مهندسان، سازنده وب سایت‌ها هستند و تنها به ایجاد آنها فكر می‌كنند، اما به دلیل فقیر بودن در زمینه دانش بازاریابی در حفظ و نگهداری آنها ضعیف هستند.

این كارشناس فناوری اطلاعات همچنین كمبود منابع در گسترش بازاریابی اینترنتی را از دیگر معضلات این حوزه نام برد و افزود: بیشتر مدیران در مفاهیم بازاریابی اینترنتی مفاهیم بازاریابی سنتی را در فضای مجازی تسری می دهند و این درحالی است كه در فضای مجازی، مفاهیم عوض می شود برای مثال در بازاریابی مجازی بازاریابی موردی مورد توجه قرار می گیرد.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب