پنج شنبه , 7 مرداد 1400
خانه / اخبار افغانستان / تجاوز به یک دختر خردسال افغان در خمینی‌شهر اصفهان

تجاوز به یک دختر خردسال افغان در خمینی‌شهر اصفهان

بیا تو مالزی - رئیس ‘اورژانس اجتماعی ایران ‘ (نهاد حالات اضطرار) خبر تجاوز به یک دختر خردسال افغان در خمینی ‌شهر اصفهان را تایید کرده است.

رضا جعفری، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفته: مورد کودک آزاری مربوط به دختربچه‌ای افغان است که هفته گذشته در حالی که در مقابل خانه مشغول بازی بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده و پیکر نیمه جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود.

آقای جعفری افزوده که وضعیت این کودک از بیمارستان مرخص شده است.

هواگل ابراهیمی، مادر بهاره پنج ساله در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت که دخترش چهارشنبه گذشته (۹ خرداد/جوزا) حوالی ساعت ۱۰ صبح برای خرید نان بیرون رفته بود و بعد از سوی یک فرد ربوده شده و مورد تجاوز قرار می‌گیرد.

او گفت که پس از آن عامل حادثه با یک فرد موتورسیکلیت‌سوار دیگر از محل فرار می‌کند و بهاره را به کمک همسایه‌ها به بیمارستان منتقل می‌کنند.

خانم ابراهیمی گفت که پلیس اصفهان به آنها گفته که عامل حادثه را حتما پیدا خواهد کرد ولی از آنها خواسته تا با رسانه‌ها در این مورد صحبت نکنند.

او افزود که پلیس تاکید دارد که عامل این حادثه حتما افغان بوده ولی به گفته او شاهدان و خود بهاره معتقد است که متجاوز ایرانی بوده است.

خانم ابراهیمی گفت که وضعیت روحی بهاره خوب نیست و پدر، ۲ برادر و ۶ خواهر بهاره همه در “وحشت کامل” بسر می‌برند و اصلا جرئت بیرون رفتن از خانه را ندارند.

در چند روز گذشته خبرهایی در شبکه‌های اجتماعی در مورد تجاوز به بهاره، یک دختر ۵ ساله افغان در اصفهان دست به دست می‌شد اما هیچ منبع معتبری این خبر را تا کنون تایید نکرده بود.

امروز همچنین مسعود فریادی، مسئول امور حوادث سفارت افغانستان در تهران در گفت‌وگو با رسانه‌ها خبر تجاوز به این دختر خردسال را تایید کرده و گفته که این قضیه تحت بررسی پلیس ایران و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل قرار دارد.

آقای فریادی گفته که هنوز عامل یا عاملان این حادثه دستگیر نشده‌اند. هنوز مقامات پلیس اصفهان در مورد این حادثه چیزی نگفته است./بی بی سی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

وزارت دفاع افغانستان: ولسوالی دهنه‌غوری را پس از سه سال از طالبان پس گرفتیم

بیا تو مالزی - امروز وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که نیروهای امنیتی این کشور شب …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب