یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / تدوین توافقنامه‌ای میان شورای بانوان دانشگاه تهران و دانشگاه مالزی

تدوین توافقنامه‌ای میان شورای بانوان دانشگاه تهران و دانشگاه مالزی

بیا تو مالزی - رییس شورای بانوان اتاق بازرگانی تهران از تدوین پیش‌نویس توافقنامه‌ای میان این شورا با دانشگاه اسلامی مالزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فاطمه مقیمی ـ رییس شورای بانوان بازرگان اتاق بازرگانی تهران در نشست این شورا با بیان دستاوردهای اعزام نماینده‌های شورای بانوان بازرگان اتاق تهران به كشور مالزی برای شركت در یك دوره آموزشی، گفت: یكی از دستاوردهای اعزام نمایندگان شورای بانوان بازرگان اتاق تهران كشور مالزی این بود كه پیش‌نویس توافقنامه‌ای میان این شورا و دانشگاه اسلامی مالزی تدوین شد كه در این راستا بتوانیم ظرفیت‌هایی را برای بانوان در قسمت‌های مختلف ایجاد كنیم.

وی ادامه داد: در 12 روز برگزاری این دوره آموزشی در كشور مالزی 27 نماینده از 16 كشور جهان در جلسات آموزشی حاضر می‌شدند كه در آن به دنبال عبور از تفاوت‌های جنسیتی در رسیدن به اهداف اقتصادی بدون تبیعض جنسیتی بودند.

مقیمی در ادامه با عنوان ویژگی‌های اقتصادی و تجاری كشور مالزی اظهار كرد: برای راه‌اندازی یك كسب و كار جدید در كشور مالزی نیاز به 30 روز فعالیت است.

وی در ادامه شاخص آزاد در كسب و كار كشور مالزی را 68.8 درصد عنوان كرد و افزود: نرخ بیكاری كشور مالزی 3.6 درصد است كه برآورد می‌كنند این نرخ در سال‌های آینده به 1.5 درصد برسد.

مقیمی در پایان با اشاره به تورم 1.5 درصدی كشور مالزی خاطرنشان كرد: میزان صادرات كشور مالزی 118.6 میلیارد دلار و میزان واردات آن 96.8 میلیارد دلار است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب