یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور

بیا تو مالزی -

الیاس نادران نماینده تهران در تذکری کتبی خواست موانع توسعه مبادلات تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری بین ایران و مالزی توسط دستگاه های اجرایی ذیربط رفع شود…علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی صبح یکشنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی را در صحن علنی مجلس قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، شاپور پولادی نماینده ایلام در تذکر کتبی خود خواستار دستور پیگیری اجرای مصوبات سفر دوم هیات دولت به استان ایلام به خصوص حمل و نقل و آب و خاک شد.

بر اساس این گزارش، مقداد نجف نژاد نماینده بابلسر نیز از رییس جمهوری خواست تا دستور احداث جاده ساحلی بهمنیر را صادر کند و از وزیر نیرو نیز رفع مشکل آب آشامیدنی شهرهای حوزه انتخابیه خود را خواستار شد.

سید علی آقازاده و جبار کوچکی نژاد نمایندگان رشت نیز در تذکری مشترک از وزیر نیرو خواستند تا علت عدم پیشرفت طرح آبفای شهرستان رشت بررسی شود.

در ادامه تذکرات کتبی امروز امیر طاهرخانی نماینده تاکستان رفع مشکل خاموشی های مکرر برق مناطق مختلف شهرستان تاکستان و تامین آب آشامیدنی تعدادی از روستاهای شهرستان تاکستان را از وزیر نیرو خواستار شد. وی در تذکر دیگری از وزیر آموزش و پرورش خواست تا در پرداخت مطالبات معوقه فرهنگیان تسریع شود.

طاهرخانی در تذکری از وزیر راه و ترابری نیز خواست تا در انجام روکش آسفالت جاده بین شهر زیار آباد و خرم دشت تسریع شود.

یوسف قاسمی نماینده لاهیجان تسریع در مطالعه احداث محور سیاه کند دیلمان-کلیشم استان گیلان را از وزیر راه خواستار شد.

در ادامه تذکرات کتبی امروز مجلس، قاسم محمدی نماینده اردبیل به وزیر راه و ترابری در خصوص رسیدگی به ضعف مدیریت و وضعیت نابسمان اداره کل راه و ترابری استان اردبیل تذکر داد.

محمود احمدی نماینده شازند نیز در تذکر خود به وزیر راه، خواستار پرداخت حق مالکیت مالکان مزارع قرار گرفته در مسیر ریل راه آهن غرب، خارج کردن ریل قطار از داخل شهر، احداث کنارگذر اکبر آباد و جاده شاندیز به کپکل دوآب شد و به وزیر کار و امور اجتماعی نیز تذکر داد تا از اخراج بی رویه کارگران از کارخانه های مجتمع صنعتی منطقه شازند جلوگیری شود.

محمدرضا رضایی نماینده جهرم، شبان پور نماینده مرودشت، غلامرضا دهقان نماینده کازرون، محمد مهدی پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان، داود محمد جانی نماینده آباده، محمد حسن دوگانی نماینده فسا و طیبه صفایی نماینده تهران به طور مشترک به وزیر آموزش و پرورش در مورد لزوم تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی تذکر دادند.

در ادامه تذکرات کتبی فاطمه آجرلو نماینده کرج به وزیر آموزش و پرورش در مورد تسریع در پرداخت سرانه های مدارس از ابتدای سال 86 تا کنون در کرج تذکر داد و از وزیر علوم خواست تا خوابگاه های دانشگاه تربیت معلم کرج با توجه به مصوبه هیات دولت تامین شود.

غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام و حسین حسینی نماینده فریمان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد رعایت مقررات و ضوابط برای تامین مدیران کاروان های حج و زیارت و عدالت در توزیع اختصاص سهمیه به کاروان ها تذکر دادند.

سیروس سازدار نماینده مرند و جلفا نیز به وزرای مسکن و شهرسازی و بهداشت در مورد انتخاب محل احداث بیمارستان شهر مرند تذکر داد.

علی زنجانی نماینده نقده از وزیر بهداشت خواستار رفع مشکلات کمبود پزشک و تامین تجهیزات لازم بیمارستان نقده شد.

بر اساس این گزارش مهدی سنایی نماینده نهاوند در مورد رفع نارسایی و کمبود امکانات ضروری بیمارستان آیت الله علی مرادیان نهاوند به وزیر بهداشت تذکر داد.

وکیل سپه آجیرلو نماینده پارس آباد بیله سوار از وزیر بهداشت خواست تا در ابلاغ اعتبار تخصیصی برای ادامه کار بیمارستان 120 تختخوابی پارس آباد و تجهیز و تکمیل بیمارستان بیله سوار تسریع شود.

سپه آجیرلو در ادامه در تذکری دیگر از وزیر راه و ترابری خواست تا اعتبار لازم برای تعریض و دو خطه کردن جاده های مواصلاتی پارس آباد به بیله سوار و راه اندازی فرودگاه پارس آباد تخصیص داده شود.

در ادامه بهمن اخوان نماینده تفرش به وزیر نیرو در مورد تامین آب شرب روستاهای شهرستان آشتیان و به وزیر جهادکشاورزی به منظور توجه بیشتر به محرومیت روستاهای روبار تفرش تذکر داد.

روح الله جانی عباسپور نماینده بوئین زهرا در تذکری به وزیر جهادکشاورزی، خواستار رسیدگی برخورد نامناسب اداره منابع طبیعی با کشاوزران شهرستان بوئین زهرا شد و از وزیر دفاع خواست تا منطقه رزمایش از مناطق مسکونی بوئین زهرا به مناطق دیگر تغییر یابد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب