شنبه , 28 فروردین 1400
خانه / اخبار مالزی / تغییر قوانین کشور مالزی برای ارائه روادید به دانشجویان ایرانی

تغییر قوانین کشور مالزی برای ارائه روادید به دانشجویان ایرانی

بیا تو مالزی -

داتو مصطفی بن محمد با بیان اینکه در حال حاضر 2700 دانشجوی ایرانی در مالزی تحصیل می کنند از تغییر قوانین مالزی برای ارائه روادید به دانشجویان ایرانی خبر داد و گفت: براساس این تغییرات به همسران دانشجویان ایرانی مقطع کارشناسی نیز روادید صادر می‌شود…

به گزارش خبرنگار مهر، داتو مصطفی بن محمد ظهر امروز در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تعداد اعضای هیئت همراهی که به ایران سفر کرده اند نشان می دهد که علاقه مالزی به همکاری با ایران بسیار زیاد و برای اجرایی کردن تفاهم نامه همکاری علمی بین ایران و مالزی در سال 2003 به ایران سفر کرده است.

وی درمیان گذاشتن تجربیات دو کشور در زمینه های تحقیقات و آموزش عالی، بازدید از برخی دانشگاههای ایران، تقویت تحقیقات علمی بین مالزی و ایران و مطرح کردن مشکلات دانشجویان ایرانی در مالزی را از دیگر اهداف سفر به ایران ذکر کرد و گفت: مهمترین اولویت همکاری تشکیل کارگروه همکاری بین دو کشور است.

وزیر آموزش عالی مالزی با تأکید براینکه باید ظرفیت علمی کشورهای اسلامی در راستای امنیت و رفاه مردم این کشورها مد نظر قرار گیرد، گفت: ایجاد دانش و بالابردن سطح رتبه بندی دانشگاههای جهان اسلام در جهان نیز باید برای دو کشور اهمیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بین ایران و مالزی در زمینه شناسایی ظرفیتهای علمی و پژوهشی شکاف وجود دارد گفت: این شکاف در راستای مشخص شدن تواناییهای علمی هر دو کشور باید برطرف شود.

مصطفی بن محمد افزود: بسیار مهم است که در زمینه همکاریهای علمی و فناوری واقع بینانه عمل کنیم و زمینه های همکاری را از یکی دو زمینه آغاز کنیم تا نتایج بهتری را به دست آوریم. توسعه تحصیلات تکمیلی و ارتقاء سطح رتبه بندی در دنیا یکی از این اولویتها است.

وی رئیس دانشگاه مالزی را رئیس کارگروه علمی همکاری مالزی و ایران معرفی کرد و گفت: یکپارچه شدن همکاریهای علمی بین دو کشور و عملیاتی شدن تفاهم نامه سال 2003 جزء برنامه هایی است که باید توسط کارگروه انجام شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب