یکشنبه , 9 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / تلاش‌ مخالفان برای سرنگونی دولت مالزی

تلاش‌ مخالفان برای سرنگونی دولت مالزی

بیا تو مالزی -

میدان مردکا میدان التحریر مصر نیست…

نخست وزیر مالزی اعلام کرد گردهمایی روز شنبه گذشته که توسط انجمن‌های غیردولتی (NGO) و گروه مخالفت دولت تحت نام پرسیه 3 انجام شد ، تلاشی برای سرنگونی دولت بود.

 به نقل از روزنامه های مالزی، نجیب رزاق  در این زمینه افزود: دولت توسط مردم مالزی انتخاب شده و این حرکتها ناشی از این تفکر است که این گروه ها برای انتخاب مردم که طی یک سیستم دموکراتیک اتفاق افتاده ارزش قائل نیست .

نجیب گفت:” آنها تلاش کردند مبدان مردکا (استقلال) را برای 2 تا 3 ساعت تحت کنترل خود درآورده و این کنترل را به2 تا3 روز افزایش دهند .

 

وی اعلام کرد که مخالفان می خواستند با تسخیر میدان مردکا و شبیه سازی میدان التحریر مصر نشان دهند که دولت توان در دست گرفتن و کنترل پایتخت را ندارد.

به دنبال فراخوان قبلی مخالفین دولت مالزی برای تجمع و راهپیمایی با درخواست انتخابات آزاد و سالم به سمت میدان استقلال کوالالامپور ومخالفت دولت با مکان برگزاری آن، تجمع روز شنبه 28 اوریل در کوالالامپور به خشونت کشیده شد و منجر به دستگیری 512 تن و مجروح شدن دهها نفر شد.

پلیس مالزی روز گذشته تصاویر 42 نفر از خاطیان تظاهرات (برسیه 3 ) را منتشر کرد که با 49 تصویر قبلی مجموعا 91 نفر از خاطیان تظاهرات روز شنبه مشخص شدند.

همچنین پلیس اعلام کرد که از مجموع عکس‌های منتشر شده، تاکنون 2 نفر خود را تحویل پلیس داده‌اند که یکی از انها  مرد 39 ساله ای است که به پلیس مراجعه و خود را معرفی کرده است و نفر دوم یک دانشجوی 22 ساله‌ی دوره‌ی لیسانس است که دیروزشنبه خود را به پلیس تسلیم کرد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. کارشون اصلا درست نیست من ایرانی هستم اماازدولت تون عبدالرزاق حمایت می کنم .آنهادنبال هرج ومرج اندهمه چیزدرمالزی خوب است .تظاهرکننده گان نادان اندوشایداحساساتی انقلاب چیزخوبی نیست بااصلاح امور
    کارهابهترپیش می روداین پیام من به مردم مالزی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب