سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / تلاش اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران برای مهاجرت

تلاش اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران برای مهاجرت

بیا تو مالزی -

تلاش اساتید دانشگاه ایران برای مهاجرت از کشور بعد از وقایع رخ داده بر سر این دانشگاه.

سلامت نیوز:دکتر مسیح هاشمی عضو هیئت علمی دانشگاه ایران گفت: بسیاری از اساتید دانشگاه تهران بعد از اتفاقات رخ داده برای این دانشگاه در صدد مهاجرت به کشورهای دیگر هستند.
دکتر هاشمی در پاسخ به این سوال سلامت نیوز که برای  بازگشت به حالت اولیه دانشگاه ایران پیش از انحلال این دانشگاه چه پیشنهادی دارید که کمترین هزینه را داشته باشد؟گفت:
اگر قبل از انحلال می پرسیدید شاید جوابی برای گفتن داشتم اما الان واقعا نمی شود اظهار نظر کرد.فعلا دکتر لاریجانی تمام تلاش خود را گذاشته است تا با مدیران بخش ها ، تحقیقات و مدیران میانی جلسات مکرر داشته باشد و در این جلسات به تشریح و توضیح آنچه روی داده بپردازند اما بازهم با ابهاماتی مواجه می شوند و پاسخی برای گفتن ندارند و میگویند باید از وزارت خانه بپرسید ویا می گویند بنده در امور اجرا هستم و باید کمک کنیم تا اوضاع به حالت اولیه برگردد.

وی ادامه داد: من تصورم این است که در فضای دانشگاه ایران برای یک مدت در فعالیت های پژوهشی با افت شدید مواجه می شویم.
بسیاری از اساتید به دلیل  احساس ناامنی شغلی  درصدد مهاجرت به کشورهای دیگر هستند .عده ای از اساتید درجه یک هم در صدد تسریع در بازنشستگی خود هستند. عده ای دیگر هم درصدد هستند مقالات و پروژه های تحقیقاتی خود را با دانشگاههای دیگر بگیرند.
وی افزود: ممکن است اگر ساماندهی و سازماندهی به نحو احسن انجام شود یک حالت بهینه بوجود اید ولی در حال حاضر که اینگونه نیست.فعلا مهمترین هدف اعتماد سازی باید باشد که تا حدی نقصان پیدا کرده به همین دلیل عدم مشارکت.

دکتر هاشمی تاکید کرد: خوشبختانه  آقای لاریجانی همه را ابقا کرده  و البته تعبیری که وزیر بهداشت کرده همه برداشت ها را بدتر کرد.ایشان گفتند که دانشجو و استادی که در دانشگاه ایران  رتبه کمی داشته در دانشگاه تهران رتبه بهتری پیدا می کند. 
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد بنده این بود که از ابتدا یک دانشگاه مثلا با نام رازی بسازیم و همه دانشجویان و اساتید را در ان جا بدهیم که کسی هم دلخور نشود.

منبع:سلامت نیوز

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب