دوشنبه , 29 شهریور 1400
خانه / اخبار ایران / تلاش محقق ایرانی در کشف رازهای تکامل انسان

تلاش محقق ایرانی در کشف رازهای تکامل انسان

بیا تو مالزی -

تحقیقات پژوهشگر ایرانی دانشگاه های معتبر آمریکا دانش بشری درخصوص تکامل انسانی را کامل می کند…دکتر پردیس ثابتی محقق جوانی است که با بررسی دقیق مطالعاتی که انجام داده است، به دنبال درک روشنی از چگونگی تکامل ژنوم انسانی در نقاط مختلف جهان است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر پردیس ثابتی و تیم همراهش در جریان مطالعاتی که نتایج آنها در شماره اخیر نشریه "نیچر" منتشر شده است به طور مثال تغییراتی را در DNA مردم آفریقای غربی شناسایی کرده است که به نظر می رسد با ابتلا به تب Lassa در ارتباط است.

پردیس ثابتی از محققان برجسته دانشگاههای کمبریج، هاروارد و MIT

این محقق برجسته ایرانی همچنین تغییراتی را در دو ژن جمعیت آسیایی ها شناسایی کرده است که در شکل گیری غدد ریز مویی و غدد تولید کننده عرق بدن نقش دارد. البته این نوع بررسی ها هم اکنون در مراحل ابتدایی خود قرار دارند.

به گزارش مهر ، دکتر پردیس ثابتی فارغ التحصیل دانشگاههای سرشناس جهان نظیر MIT ، آکسفورد و هاروارد آمریکاست و در جریان تحقیقات چندین ساله خود به بررسی دقیق تکامل انسانی پرداخته است.

این محقق سرشناس سومین زنی لقب گرفته است که با بالاترین درجات از مدرسه پزشکی هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده است.

تحقیقات جهانی وی در خصوص تکامل انسانی در طیف وسیعی از نشریات معتبر علمی و تحقیقاتی جهان نظیر نیچر و ساینس منتشر شده است.

به گزارش مهر ، دکتر ثابتی که تاکنون بالغ بر 20 اثر علمی و تحقیقاتی را به رشته تالیف درآورده است از جمله محققان مطالعه ژنوم مالاریا لقب گرفته است.

وی اخیرا به عنوان یکی از مهره های سرشناس و ممتاز تحقیقاتی در زمره 100 چهره سرشناس جهان معرفی شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب