پنج شنبه , 9 بهمن 1399
خانه / اخبار استرالیا / تنها مانع اعزام پزشکان ایرانی به استرالیا نمره 7.5 ILETS است

تنها مانع اعزام پزشکان ایرانی به استرالیا نمره 7.5 ILETS است

بیا تو مالزی -

رئیس اتحادیه انجمن های صنفی کاریابی های کشور گفت: مانعی برای اعزام نیروی کار پزشک و پرستار به استرالیا وجود ندارد و پزشکان و پرستاران کشور به شرط تامین مدارک لازم و کسب نمره 5/7 در آزمون ILETS می توانند در استرالیا کار کنند…

بابک هاشمی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: کشور استرالیا نیاز زیادی به نیروی کار پزشک و پرستار دارد و از آنجایی که محدودیتی برای اعزام نیروی پزشک و پرستار جمهوری اسلامی ایران به این کشور وجود ندارد، دفاتر کاریابی مطابق قانون پزشکان و پرستاران متقاضی کار در استرالیا را به این کشور اعزام می کنند.

وی افزود: در حال حاضر بیشترین تعداد پزشک و پرستار شاغل در استرالیا هندی هستند و هند و سایر کشور های شبه قاره هند بیشتر از سایر کشور بازار کار استرالیا را اشغال کرده اند.

رئیس اتحادیه انجمن های صنفی کاریابی های کشور گفت: محدودیت کمیتی برای اعزام پزشک و پرستار به استرالیا وجود ندارد، در کشور استرالیا هم محدودیتی برای پذیرش اتباع جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد، اما از آنجاییکه تامین مدارک لازم برای اشتغال پزشکان در استرالیا بسیار دشوار است، در میان پزشکان ایرانی تقاضا برای اشتغال در استرالیا زیاد نیست.

وی تاکید کرد: پزشکان و پرستاران ایرانی برای اشتغال در استرالیا باید مدرک ILETS را با نمره 5/7 ارائه نمایند که کار بسیار دشواری است و بسیاری از پزشکان متقاضی کار در استرالیا در تهیه این مدرک دچار مشکل شده و از اشتغال در استرالیا صرفنظر می کنند.

هاشمی پور گفت: عدم آشنایی با زبان مهمترین مشکل ایران در بهره مندی از بازار های کار بین المللی و اعزام نیروی کار به کشور های متقاضی نیروی کار است، این مشکل برای کارجویان ماهر یا بدون مهارت، تحصیلکرده و کم سواد به صورت یکسان وجود دارد.

وی افزود: پس از زبان عدم پذیرش مدارک تحصیلی جمهوری اسلامی در سایر کشورها مهمترین مشکل کارجویان جمهوری اسلامی ایران است، به طور مثال کویت ظرفیت زیادی برای پذیرش نیروی کار پزشک و پرستار دارد اما نیروی کار جمهوری اسلامی به خاطر عدم پذیرش مدارک تحصیلی پزشکان ایرانی در این کشور از این بازار کار بی بهره اند.

هاشمی پور گفت: پزشکان متقاضی کار در کویت برای تطابق مدارک باید امتحان بسیار دشواری را پشت سر بگذارند که به زبان انگلیسی برگزار می شود و به خاطر دشواری و زبان انگلیسی بسیاری از پزشکان ایرانی موفق به گذراندن این آزمون نمی شوند.

وی از اعزام 100 نفر نیروی پزشک و پرستار به کشور عمان در 2 ماه آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر کاریابی های بخش خصوصی گام های مهم و موثری در اعزام نیروی کار ماهر و متخصص به کشورهای منطقه برداشته اند.

رئیس اتحادیه انجمن های صنفی کاریابی های کشور درباره اینکه بعضی از کاریابی ها اعلام می کنند به دلیلی تحریم ها امکان اعزام نیروی کار به استرالیا وجود ندارد، گفت: این حرف فقط یک شایعه است و این کاریابی هم عدم مهرات خود در اعزام نیروی کار را با این بهانه ها توجیه می کنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مسابقات تیراندازی آسیا | نخستین سهمیه المپیک اندونزی با مربی ایرانی

بیا تو مالزی - مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک از امروز سه‌شنبه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب