خانه / اخبار ایران / تهران تا پایان هفته زیر صفر می‌ماند

تهران تا پایان هفته زیر صفر می‌ماند

بیا تو مالزی -

طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دمای هوا در تهران كاهش یافته و به 4- درجه سانتیگراد نیز می‌رسد.

مدیر كل هواشناسی استان تهران با اشاره به این كه بارش متناوب برف در تهران تا بعد از ظهر یكشنبه در پایتخت ادامه دارد.
مهندس محسن جباری روز شنبه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد كه بارش برف از حدود ساعت 19 شنبه در تهران آغاز می‌شود و تا بعد از ظهر یكشنبه ادامه دارد.
وی افزود: از روز دوشنبه هوا در تهران رو به صاف شدن رفته، اما احتمال بارش پراكنده در این روز همچنان ادامه دارد.
مدیر كل هواشناسی استان تهران به ایسنا گفت: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دمای هوا در تهران كاهش یافته و به 4- درجه سانتیگراد نیز می‌رسد.

وی با اشاره به این كه دمای هوا تا پایان هفته زیر صفر خواهد بود و یخبندان را در پایتخت خواهیم داشت ، افزود: به این ترتیب طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه آسمان تهران نیمه ابری تا ابری خواهد بود، اما بارشی نداریم.

مدیر كل هواشناسی استان تهران خاطرنشان كرد: بر این اساس در روز یكشنبه آسمان تهران ابری گاهی با بارش برف بتدریج كاهش ابر در پاره‌ای نقاط مه آلود خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در این روز به 3- و 3 درجه سانتیگراد می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه آسمان تهران صاف در ارتفاعات نیمه ابری در پاره‌ای نقاط با مه رقیق خواهد بود كه حداقل و حداكثر دمای پایتخت در این روز به 4- و 3 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

همچنین سازمان هواشناسی كشور اعلام كرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی به كشور در جنوب غرب، غرب، جنوب، برخی مناطق مركز، شمال غرب بتدریج دامنه‌های جنوبی البرز، تهران و سواحل شمالی ابرناكی ، بارش برف و باران و سپس كاهش دما پیش‌بینی‌ می‌شود.

این سامانه از اواخر وقت امروز شمال شرق و برخی نقاط شرق را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از بعد از ظهر روز یكشنبه ابتدا در جنوب غرب و به تدریج در غرب و مراكز از میزان ابرها كاسته خواهد شد، ولی در سواحل شمالی ، شمال شرق ، برخی مناطق شرق و جنوب شرق بارش‌ها به تناوب ادامه خواهد داشت.

در روز دوشنبه نیز تنها در سواحل شرقی دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق بارش پراكنده پیش‌بینی‌ می‌شود. همچنین سواحل خلیج فارس در سه روز آینده مواج می باشد.

 

 

منبع:تابناک

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب