چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار جهان / توزیع کفش های موهن !(عکس)

توزیع کفش های موهن !(عکس)

بیا تو مالزی - پس از واردات شلوارهای موهن چینی این بار یک شرکت بزرگ تولیدی کفش دست به تولید کفش های موهن کرده است.

پرچم: در حالیکه هنوز زمان زیادی از تولید توپ های منقش به اسامی مقدس اسلامی ویژه مسابقه های جام جهانی سال 2010 فوتبال در آفریقای جنوبی نگذشته، این بار شرکت “نایک” تولید کننده لوازم ورزشی، اسم جلاله “الله” را روی کفش های جدید خود قرار داده است.

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) بلافاصله هر نوع اطلاع از وجود چنین توپ هایی را تکذیب کرد اما مسوولان کمیته برگزاری مسابقات در آفریقای جنوبی اعلام کردند توپ های توزیع شده احتمالا کپی توپ اصلی است که برای مسابقه های جام جهانی سال 2010 طراحی شده است.

گروه “جمعیت العلما” در آفریقای جنوبی همان زمان اعلام کرد که روی توپ های در حال فروش، پرچم کشورهای عربستان سعودی، ایران و عراق حک شده که کلمات مقدس اسلامی از جمله “اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله” را در بر دارند. در اطلاعیه صادره از سوی “جمعیت العلما” آمده بود: «این پرچم ها در بر دارنده کلمات مقدس و مورد احترام مسلمانان است و استفاده از توپ های مذکور در مسابقات، توهین به پیروان این دین مبین خواهد بود.»

اما شرکت نایک از تجربه کفش های ورزشی موهن خود دست برنداشته و کفش هایی تولید کرده که زیر آن لفظ جلاله “الله” و دیگر اسامی مقدس حک شده است. هنوز مشخص نیست که این کفش ها توسط چه کسانی وارد کشور شده اما طبق اطلاعات به دست آمده حجم عظیمی از این کفش ها هم اکنون وارد و در کشور توزیع شده است.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب