دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار آمریکا / توقیف سند و مدرک از دفتر و منزل وکیل شخصی ترامپ
مایکل کوهن (چپ) در کنار وکیلش استفان رایان

توقیف سند و مدرک از دفتر و منزل وکیل شخصی ترامپ

بیا تو مالزی - رسانه‌های آمریکا گزارش داده اند که ماموران پلیس فدرال (اف بی ‌آی) اقدام به بازرسی از دفتر کار و منزل مایکل کوهن وکیل شخصی دونالد ترامپ کرده و تعدادی سند و مدرک از جمله اسنادی که می تواند به پرداخت پول به یک هنرپیشه فیلم‎های پورنوگرافی مرتبط باشد را با خود برده اند.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش این اقدام ماموران اف بی آی را “مایه ننگ” و “حمله ای به کشور ما” خوانده است.

مایکل کوهن یکی از افرادیست که رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده ترامپ-‌روسیه به تحقیق درباره آنها پرداخته است.

آقای ترامپ از این تحقیقات انتقاد کرد و تیم آقای مولر را “متعصب ترین گروه از افراد” توصیف کرد.

آقای کوهن چند روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۳۰ هزار دلار به استورمی دانیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی، پرداخت کرده بود که گفته می شود حق السکوت بوده تا ادعای رابطه جنسی‌اش با نامزد جمهوریخواهان را با رسانه‌ها مطرح نکند.

آقای ترامپ دوشنبه گفت که از پرداخت پول از طرف آقای کوهن به خانم دانیلز خبر ندارد و سوالات را به وکیلش ارجاع داد.

دادستان‌های فدرال در نیویورک می گویند که حکم بازرسی از دفتر آقای کوهن در پی درخواست رابرت مولر صادر شده است. استیون رایان، وکیل مایکل کوهن، با صدور یک بیانیه، این اقدام ماموران فدرال را “کاملا نابجا و غیرضروری” خوانده و از توقیف مکاتبات محرمانه آقای کوهن و موکلان وی خبر داده است.

مایکل کوهن هرچند تایید کرده که به استورمی دانیلز پول پرداخت کرده بود، هرگز درباره هدف از این کار صحبتی نکرده است.

استورمی دانیلز مدعیست که در گذشته با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته و خواهان آن است که رئیس جمهوری آمریکا در این باره شهادت بدهد. او می گوید دلیل توافق سال ۲۰۱۶ نگرانی از امنیت خانواده‌اش بود زیرا در سال ۲۰۱۱ غریبه‌ای او را تهدید کرده بود “ترامپ را به حال خود بگذار”.

پس از آنکه خانم دانیلز گفت سکوت او لازمه پرهیز از تهدید خشونت بود، آقای کوهن یک نامه “پایان و عدم تکرار” (که برای متوقف کردن یک عمل “غیرقانونی” تهیه می شود) برای او فرستاد.

کاخ سفید این ادعا را که دونالد ترامپ با این هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی رابطه داشته را رد می کند. رئیس جمهوری آمریکا همچنین تحقیقات بازرس ویژه پرونده اتهام تبانی با روسیه در کارزار انتخاباتی را ترفند و توطئه مخالفان خود می داند.
جان داوئد، وکیل ارشد دونالد ترامپ که امور حقوقی پرونده روسیه را برعهده داشت ماه گذشته استعفاء داد. او گفته بود که آقای ترامپ دیگر به توصیه‌های او توجه نمی‌کند./بی بی سی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

استرالیا نهمین کشور جهان از نظر جمعیت میلیونرها

بیا تو مالزی - حدود ۴۰ درصد کل جمعیت میلیونرهای جهان در آمریکا زندگی می‌کنند. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب