پنج شنبه , 1 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / توقیف 3 فروند کشتی ایرانی در سنگاپور

توقیف 3 فروند کشتی ایرانی در سنگاپور

بیا تو مالزی -

سه فروند از کشتی های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بدلیل بدهی در سنگاپور توقیف شد.

به گزارش آتی نیوز ، بر اساس اطلاعات دریافتی سه فروند از کشتی های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نام های سهند، سبلان و توچال در کشور سنگاپور طی روزهای اخیر و با حکم دادگاه این کشور توقیف شده است.

بنابر این گزارش علت اصلی این توقیف، بدهی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به بانک های خارجی اعلام شده است. این کشتی های با ظرفیت هر یک 6500 TEU کانتینر از بزرگترین کشتی های ناوگان کشتیرانی ایران به شمار می آید.
در همین حال کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مبالغ مورد نظر را تهیه کرده اما با مخالفت بانک های مزبور مواجه شده است و به نظر می رسد بزودی کشتی های توقیفی به حراج گذاشته خواهد شد.

کشتیرانی ایران طی دو سال گذشته بیش از 80 فروند کشتی با استفاده از تسهیلات بانک های خارجی خریداری کرده که ماهیانه مبالغ هنگفتی بابت آنها قسط پرداخت می کند.

طی ماه های اخیر کشور آمریکا اقدام به تحریم کشتیرانی ایران و شرکت های تابعه آن در سراسر جهان کرده و بسیاری از دارایی ها این شرکت را توقیف کرده است.

اقدام اخیر کشور سنگاپور در توقیف کشتی های ایرانی را می توان در راستای فشارهای دولت آمریکا تحلیل کرد. به نظر می رسد تحریم های آمریکا در جلوگیری از رد و بدل شدن پول توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران عامل اصلی تاخیر در پرداخت بدهی این شرکت به بانک های خارجی بوده است.

منبع:تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

  1. حالا اینکه نوشتید وافعیت داره که بخاط بدهی توقیف شده یا این یکی را هم بخاطر حمل اسلحه گرفتن؟؟؟؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب