پنج شنبه , 8 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / تکذیب اختلاف میان رهبران مالزی / شعار “یک مالزی” موفق نبوده است

تکذیب اختلاف میان رهبران مالزی / شعار “یک مالزی” موفق نبوده است

بیا تو مالزی -

دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در شرق آسیا: معاون نخست وزیر مالزی اختلاف با نخست وزیر را تکذیب کرده و اطمینان داد که به وی وفادار است…

به گزارش خبرنگار مهر از کوالالامپور،”محی الدین یاسین” تأکید کرد که او همواره از نخست وزیرحمایت کرده و هیچکس حق ندارد در پشتیبانی مؤثر او از “نجیب رزاق” از ابتدای مسئولیتش شک کند و شایعه اختلاف میان او و نخست وزیر، القائات رقبای سیاسی است.

وی که در مراسم رونمایی کتاب نجیب رزاق سخن می گفت ، افزود: اگر به گذشته نگاه کنید ، می‌بینید که من حتی پیش از نخست وزیری نجیب از او حمایت کرده‌ام ، حتی بیشتر از زمانی که او مرا به عنوان معاون خود و وزیر آموزش و پرورش منصوب کند.

معاون نخست وزیر مالزی گفت : نخست وزیر، رئیس من است و هیچ تردیدی دروفاداری من به او نباید وجود داشته باشد و نباید اجازه داد افراد ازاین فرصت برای گسترش شایعه استفاده کنند.

یاسین اخیراً همانند ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی ، شعار “یک مالزی” نجیب رزاق را ناموفق خوانده و اعلام کرده بود این شعار نتوانسته قومیت های گوناگون مالزی را با هم متحد کند.

طرح “یک مالزی” که برای اولین بار توسط “نجیب رزاق” نخست وزیر مالزی در سپتامبر 2008 مطرح شد، برای ایجاد همبستگی میان مردم مالزی که از نژادهای مختلف مالایی، چینی، هندی و گروه‌های کوچک‌تر قومی تشکیل شده‌اند مطرح شده است.

با این حال نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که تنها 39 درصد از غیربومیان مالزی (چینی تبارها و هندی تبارها) از این شعار حمایت می ‌کنند و از نظر اکثریت آنها طرح “یک مالزی” صرفاً یک ترفند سیاسی جدید است.

جمعیت 27 میلیونی مالزی متشکل از53 درصد مالایی ، 28 درصد چینی ، 10 درصد هندی است و 9 درصد بقیه را اقوام و نژاد های دیگر تشکیل می دهند.

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب