دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / جاسبی: برخی تهمت‌های ناروا به ما می‌زنند

جاسبی: برخی تهمت‌های ناروا به ما می‌زنند

بیا تو مالزی -

برای دفاع ازحقوق فارغ‌التحصیلان تا پای میزمحاكمه پیش می‌رویم. خانواده‌های توانمند، دانشگاه رابرای اعطای وام یاری كنند…

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاكید كرد: دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به هیچ فردی نیست و متعلق به همه مردم است و اگر من روزی از این دانشگاه بروم، نمی توانم حتی یك ریال هم از اموال این دانشگاه را با خود ببرم.

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر عبدالله جاسبی در بزرگترین جشن فارغ‌التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه انجام این كار بزرگ یعنی ایجاد مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی را به حساب خود نمی‌گذارم، اظهار كرد: این كار فقط یك توفیق الهی بوده است.

وی با اشاره به 2 میلیون و 400 هزار فارغ‌التحصیل این دانشگاه، تصریح كرد:‌ در آینده نگری پیرامون بحث شهریه، جرقه‌ای در ذهنم روشن شد كه براساس آن اگر 10 درصد خانواده‌های فارغ‌التحصیلان این دانشگاه كه از نظر مالی وضعیت خوبی دارند، هر كدام حدود یك میلیون تومان در اختیار دانشگاه قرار دهند، حدود 240 میلیارد تومان پول برای اعطای وام به دانشجویان نیازمند جمع می‌شود كه با این میزان وام اكثر مشكلات دانشجویان نیازمند حل می‌شود.

وی خطاب به فارغ التحصیلان این دانشگاه، گفت: ‌از شما انتظار دارم اطلاعات مربوط به فارغ التحصیلان را تا جایی كه امكان دارد جمع‌آوری كنید تا امكان چاپ آن در مراسم سالگرد ربع قرن فعالیت دانشگاه مهیا شود.

دكتر جاسبی با اشاره به ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به فارغ‌التحصیلان اظهار كرد: حدود یك هزار و پانصد نفر از فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه برای تبیین خدمات دانشگاه، فعالیتی چهره به چهره را آغاز كرده‌اند كه از شما فارغ التحصیلان نیز انتظار می رود كه به جمع این گروه بپیوندید به در تبیین خدمات این دانشگاه كمك كنید.

وی افزود: اگر فقط 10 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه یك صفحه از خاطرات شیرین خود در دوران تحصیل را بنویسند تقریبا حدود 240 هزار صفحه خاطرات جمع آوری می‌شود و می‌توان هزار كتاب در این زمینه منتشر كرد.

وی درباره فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان كرد: حتی اگر در یك مورد با فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به صورت تبعیض آمیز برخورد شود برای دفاع از حقوق فارغ‌التحصیلمان تا پای میز محاكمه نیز پیش می‌رویم حتی اگر در این زمینه هزینه‌ نیز پرداخت كنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین افزود: برخی به جای اینكه از تلاش ما، نه از من، بلكه از كار بزرگی كه انجام شده قدردانی كنند، دائما بهانه جویی می‌كنند و تهمت‌های ناروای بی‌دلیل و بی منطق می‌زنند كه این مساله برای ما عادی شده است، چرا كه ما از آن بیدهایی نیستیم كه با این بادها بلرزیم.

دكتر جاسبی گفت: ‌با دیدن فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی مثل دیدن فرزندان خود خوشحال می‌شوم.

وی با اشاره به تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی اظهار كرد: در زمان تاسیس دانشگاه با انتقادهای بسیاری روبرو بودیم و بدون اتكا به بودجه دولتی این كار بزرگ را شروع كردیم.

وی با تاكید بر اینكه دانشگاه آزاد اسلامی هیچ بودجه دولتی ندارد، خاطر نشان كرد: زمانی فارغ التحصیلان و دانشجویان ما را تحقیر می‌كردند ولی ما از حقوق آنها دفاع می‌كردیم كه سخنان حضرت امام و حمایت‌های مسئولین نظام به ویژه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این زمینه ما را یاری كرد.

دكتر جاسبی با اشاره به یك میلیون و 300 هزار دانشجو و دو میلیون و 400 هزار فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار كرد: نیمی از دانشجویان كل كشور زیر چتر دانشگاه آزاد هستند.

وی افزود: لحظه‌های حساسی را در راه توسعه دانشگاه پشت سر گذاشتیم و دو تهاجم بزرگ بر علیه ما یكی زمان راه اندازی رشته‌های علوم پزشكی و دیگری زمان راه اندازی مقطع دكترای تخصصی در این دانشگاه، علیه ما وجود داشت و این در حالی بود كه بسیاری از مسئولینی كه از كار ما انتقاد می‌كردند فرزندانشان دانشجوی این دانشگاه بودند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: چندی پیش در مجلسی حضور داشتم كه می‌پرسیدند به چه كسی رای دهند و من پاسخ دادم كه به كسی رای دهید كه طرفدار دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه در كل كشور بیش از 100 هزار نفر در مقاطع تحصیلات تكمیلی در حال تحصیل هستند، تصریح كرد: حدود نیمی از این جمعیت در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیلند و از 17 هزار دانشجوی مقطع دكترای تخصصی نیز حدود 5 هزار نفر دانشجوی دانشگاه آزاد هستند.

وی با تاكید به اینكه آموزش عالی ما از كیفیت خوبی برخوردار است، گفت: هدف دانشگاه در دهه دوم، توسعه تحصیلات تكمیلی بود و در دهه سوم نیز بحث كیفیت مد نظر ما قرار دارد.

وی با بیان اینكه رقابت در آموزش عالی در آینده شدت می‌یابد، تاكید كرد: كسانی در این رقابت موفقند كه در كیفیت پیشتاز باشند.

دكتر جاسبی با اشاره به 13 میلیون متر مربع فضای آموزشی دانشگاه گفت: سالانه به طور متوسط 800 هزار متر مربع زیر بنا ساخته می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده تا سال 1390 دانشگاه آزاد اسلامی به بسیاری از شاخص‌های بین المللی دست می‌یابد و در سند چشم انداز بیست ساله نه تنها بزرگترین دانشگاه دنیا محسوب می‌شود بلكه به معتبرترین دانشگاه دنیا نیز تبدیل خواهد شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب