یکشنبه , 19 اردیبهشت 1400
خانه / اخبار مالزی / جایگاه دانشگاه UMدر رده بندی جهانی

جایگاه دانشگاه UMدر رده بندی جهانی

بیا تو مالزی -  

دانشگاه مالایای مالزی در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت…

دانشگاه مالایا (UM) مالزی در رده بندی جدید دانشگاههای برتر جهان با 40 رتبه ارتقاء جایگاه 167 را از آن خود کرد و در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.
 به نقل از سایت خبری مالزین اینسایدر، در گزارش رده بندی سال جاری موسسه (QS)  دو هزار و 919 دانشگاه و موسسه آموزش عالی بر اساس شاخص هایی مانند فعالیت های آکادمیک، نسبت اعضای هیات علمی و دانشجویان بین المللی، کیفیت فعالیت کارمندان و تقدیرنامه ها و موفقیتهای علمی دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

در رده بندی جدید، دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی (UIIM) و دانشگاه یو آی تی ام نیز به ترتیب با حضور در گروه 452 تا 500 و بالای 600 برترین دانشگاههای جهان برای نخستین بار در این رده بندی معرفی شدند.

در رده بندی جدید دانشگاه یو کی ام  279، یو اس ام 335، یو پی ام 358 را به خود اختصاص داده اند و دانشگاه یو تی ام نیز در گروه 450-401 قرار گرفته است.

همچنین در این رده بندی، دانشگاه هنگ کنگ با کسب رتبه 22 و دانشگاههای توکیو و سنگاپور با کسب رتبه های 25 و 28 به عنوان سه دانشگاه برتر در منطقه آسیا معرفی شدند.

دانشگاههای کمبریج، هاروارد، ماساچوست، ییل، آکسفورد، و امپریال کالج لندن دانشگاههای برتر رده بندی دانشگاههای برتر جهان هستند.

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب