سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / جایگزینی اندیشه های اسلامی بجای روشهای غربی

جایگزینی اندیشه های اسلامی بجای روشهای غربی

بیا تو مالزی -

ماهاتیر محمد: اندیشه های اسلامی باید جایگزین روش های غربی در اداره جهان شود.

ماهاتیر محمد در مراسم دریافت دكترای افتخاری در دانشگاه یو.اس.آی.ام  مالزی گفت: متفكران مسلمان باید تلاش كنند اندیشه اسلامی بویژه در زمینه حل مسایل جهان را گسترش دهند.
رییس سازمان صلح جهانی پردانای مالزی خاطرنشان كرد: گسترش اندیشه و تفكر اسلامی می تواند به بهبود اوضاع بشریت و جهان و استقرار صلح و ثبات در آن كمك كند.
ماهاتیر محمد در ادامه تصریح كرد: بشر امروز به روش ها و رهیافت های نوینی برای مقابله با تئوری ها و ایده های غربی نیاز دارد كه در ریافتن راه حل و پاسخی برای چالش های كنونی انسان امروزی ناتوان است.
نخست وزیر پیشین مالزی گفت: جهان به دلیل تجربه ده ها سال نظریه های غربی با بحران های عظیم اخلاقی، سیاسی و اقتصادی روبرو شده است. تئوری های غربی همواره با نوعی تحقیر به اندیشه های مذهبی و دینی نگاه كرده اند.
ماهاتیر محمد ادامه داد: غربی ها تئوری هایی را خلق و پیاده كرده اند بدون آنكه از سوی مسلمانان به چالش كشیده شوند. ایده آزادی تفكر و آزادی های فردی كه از سوی غرب ترویج شده سبب گمراهی جوامع اسلامی شده است بنابراین اندیشمندان مسلمان باید روش ها و ایده های جایگزینی را برای حل بحران های متعدد كنونی بكار گیرند. 

منبع :ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب